banner461
banner195

Nevşehir Tügva Çizimlerle 40 Hadis Yarışması Sergisi ve Ödül Töreni

Türkiye Gençlik Vakfı  Nevşehir Temsilciliği tarafından öğrencilerin hadisleri öğrenmesi amacıyla düzenlenen ve ortaokul öğrencilerinin katılabildiği ‘Çizimlerle 40 Hadis’ adlı resim yarışması ödül töreni bugün yapıldı.

Nevşehir Tügva Çizimlerle 40 Hadis Yarışması Sergisi ve Ödül Töreni
28 Mayıs 2017 Pazar 16:13

banner143
banner134
Türkiye Gençlik Vakfı  Nevşehir Temsilciliği tarafından öğrencilerin hadisleri öğrenmesi amacıyla düzenlenen ve ortaokul öğrencilerinin katılabildiği ‘Çizimlerle 40 Hadis’ adlı resim yarışması ödül töreni bugün yapıldı.

            ‘Çizimlerle 40 Hadis’ resim sergisinin açılışını yapan Ak Parti Millet vekilimiz Ebubekir Gizligider, Nevşehir Belediye Başkan Yardımcısı Atilla Seçen,  Gençlik Hizmetleri ve Spor İl Müdürü Mustafa Ünlüer ve İl Milli Eğitim Müdürü Murat Demir daha sonra Ticaret Borsası Konferans Salonu’nda gerçekleştirilen törende açılış konuşmasının ardından çocukların yaptığı çalışmalar slayt şeklinde izlendi.

            Yarışmada birinci, İstiklal Orta Okulundan "Üç kişinin duası şüphesiz makbüldür. 1 Mazlumun (Zulüm Görmüş), 2 Yolcunun, 3 Ana babanın evladına duası" hadisi ile Yağmur Özkan , ikinci olan Akarca İlk ve Ortaöğretim Okulundan "Tebessüm Sadakadır." hadisi ile Ayşe Gül Dönmez ve üçüncü olan öğrencimiz Toki 125. Yıl Ortaokulundan "Namaz Dinin Direğidir." hadisi ile Hatice Naz Türkdönmez olmuştur.Birinciye  tam, ikinciye yarım ve üçüncü olan öğrenciye ise çeyrek altın hediye edildi.

            Tügva Nevşehir İl temsilcisi Hüsamettin Ellialtı yaptığı konuşmada; "Öncelikle derece alan ve yarışmaya katılan bütün öğrencilerimize teşekkür ederiz. 11 ayın sultanı ramazan-ı Şerifin arefesinde böylesine güzel bir proje vesilesiyle sizlerle buluşturan Rabbime şükürler olsun. Bildiğiniz üzere projemiz hadislerimizi çizime dökerek bir nevi sözün dışında yeni bir ifade yöntemiyle, kalemin ve renklerin kullanıldığı yeni bir dille en güzel nasıl anlatırsınız fikrinden yola çıkan bir yarışmaydı.

            Genç kardeşlerim Bu vesileyle inanıyorum ki aynı zamanda küçük yaşlardan itibaren aşina olduğumuz 40 kadar hadis'i Şerif üzerine tekrar ve derinlemesine düşünmek fırsatına kavuştuk ve efendimiz aleyhissalâtu vesselâmın bize seçtiğimiz hadisi Şerif vasıtasıyla nasıl bir istikamet çizdiğini idrak etme  imkanı bulduk.
 
            Türkiye Gençlik Vakfı olarak,bizler biliyoruz ki içselleşmiş ve hakikatli bir imanın inşası yüce kitabımız kur'an ve efendimizin sünnetine ne kadar vakıf olabildiğimiz ve idrakine varabildiğimizle mümkün. Buradan hareketle hadisi Şerifleri ihtiva ettiği anlam zenginliği içinde anlamak için, harcanan tüm zihin mesaileri manevi anlamda büyük bir kıymet taşımaktadır. Nihayetinde bir yarışma olduğu için ilk üçü belirlememiz gerekiyordu ama inanın bunca güzel çizimin arasında seçim yapmakta oldukça zorlandık.
 
            Ben bu vesileyle huzurlarınızda tekrar yarışmamıza katılım sağlayan tüm genç kardeşlerime, tek tek teşekkür ediyor ve çizimlerinde sergiledikleri hassasiyet ve zerafetin bizler için ne büyük bir gurur vesilesi olduğunu ifade etmek istiyorum.
 
            Bu etkinliğimizde bizlere destek olan başta Ak Parti Millet vekili Ebubekir Gizligider, Mustafa Açıkgöz, Murat Göktürk,  İl Başkanı Mehmet Ali Tanrıver, Belediye Başkanı Hasan Ünver ve Atilla Seçen, Gençlik Kolları Başkanı Mustafa Rauf Yanar, İl genel Meclis başkanı Süleyman Özgün, Gençlik Hizmetleri ve Spor İl Müdürü Mustafa Ünlüer, İl Milli Eğitim Müdürü Murat Demir ve siz değerli misafirlerimize teşekkür ediyor ve sizleri sevgi ve saygıyla selamlıyorum, ramazanı şerefinizi tebrik ediyorum." dedi.

 

 

Kaynak: Yayıncı FİB Haber
banner15

İlgili Galeriler
Yorum yapabilmek için üye girişi yapmanız gerekmektedir. Üye değilseniz hemen üye olun.
Avatar
Aysel ozdemir - 2 yıl önce
Çocukların eserlerini görebilmek bizim için yayınladığınız bir sürü fotoğraftan daha değerli