banner461

Nevşehir Ülkü Ocakları'ndan Sokak Hayvanlarına Sıcak Yuva

Ülkü Ocakları Nevşehir il başkanlığı tarafından şehrin farklı yerlerine soğuk kış günlerinde dışarıda hayat sürdüren sokak hayvanları için yuva yerleştirildi.

banner503
Nevşehir Ülkü Ocakları'ndan Sokak Hayvanlarına Sıcak Yuva
31 Ocak 2018 Çarşamba 13:00

banner143
banner134
Ülkü Ocakları Nevşehir il başkanlığı tarafından şehrin farklı yerlerine soğuk kış günlerinde dışarıda hayat sürdüren sokak hayvanları için yuva yerleştirildi. Yaklaşık 30 farklı yere yerleştirilen bu yuvalar ocak teşkilatının görevlendirdiği gençler tarafından büyük bir titizlikle yerleştirildi. Ayrıca bu havalara her gün yiyecekte temini yapılacak. Halk tarafindan büyük takdir toplayan bu faaliyet hakkında açıklamada bulunan Nevşehir Ülkü Ocakları Başkanı Ali Türker, Nevşehirliyi sokak hayvanlarına sahip çıkmaya davet etti.
Yuva yerleştirme işleminin artarak devam edeceğinin altını çizen Başkan Türker, "hava sıcaklığının-8 dereceye düştüğü şu günlerde Nevşehir Ülkü Ocakları olarak sokakta yaşayan hayvanları unutmadık. Teşkilat mensubu arkadaşlar tarafından 30 farklı bölgeye yuva yerleştirdik. Nevşehir halkından isteğimiz o yuvalara kış boyunca sahip çıkmalarını istiyoruz. Biz ocak olarak hergün yemek koyma çalışmamız olacak ama halkımızdan da isteğimiz evlerindeki atık yemekleri bu yuvalara koymalarını istiyoruz. Emeği geçen herkese teşekkür ederiz" dedi.

Kaynak: Yayıncı FİB Haber
banner15

İlgili Galeriler
Yorum yapabilmek için üye girişi yapmanız gerekmektedir. Üye değilseniz hemen üye olun.