banner461
banner195

Nevşehir Ülkü Ocakları Öldürülen Fırat Çakıroğlu İçin Yürüdü

Ege Üniversitesi’nde önceki gün çıkan kavga sonrasında PKK yandaşları tarafından bıçaklanarak öldürülen Ege Üniversitesi Ülkü Ocakları Kampüs Başkanı Fırat Yılmaz Çakıroğlu için Nevşehir’de gıyabında cenaze namazı kılındı.

Nevşehir Ülkü Ocakları Öldürülen Fırat Çakıroğlu İçin Yürüdü
21 Şubat 2015 Cumartesi 15:39

banner143
banner134
 Ege Üniversitesi’nde önceki gün çıkan kavga sonrasında PKK yandaşları tarafından bıçaklanarak öldürülen Ege Üniversitesi Ülkü Ocakları Kampüs Başkanı Fırat Yılmaz Çakıroğlu için Nevşehir’de gıyabında cenaze namazı kılındı.
 
Nevşehir Ülkü Ocakları tarafından Ege Üniversitesi Kampüs Başkanı Fırat Yılmaz Çakıroğlu için Ülkü Ocakları Başkanlığı tarafından önce yürüyüş düzenlendi ardından ise gıyabında cenaze namazı kılındı. Nevşehir Ülkü Ocakları İl binasından başlayan yürüyüşe, Ülkü Ocakları BaşkanıYahya Leblebici, MHP Milletvekili Aday adayları, MHP İl Başkan Yardımcısı Eyüp Öz, Kamu Sen İl Temsilcisi Turgay Çetin, Türk Eğitim Sen Şube Başkanı Tayfur Urgenç ve Ülkücüler katıldı. Ülkü Ocakları Başkanı Yahya Leblebici burada yaptığı basın açıklamasında, ‘’ Çözüm adı verilen ihanet süreci bu defa Ege Üniversitesi’nde etkisini göstermiştir. Üniversite kampüslerini terör örgütü kamplarına çeviren eli kanlı teröristler söz konusu üniversiteyi adeta saldırı, üssü olarak kullanmaya başlamışlardır. Üç günden beri kampüste kargaşa çıkartan kanı bozuk hainler dün Ülkücü öğrencilere saldırarak Fırat Çakıroğlu isimli gönüldaşımızı bıçaklı saldırıyla yaralamışlardır. Uğradığı bıçaklı saldırı sonucunda yaralanan Ülküdaşımız, bölücü canavarların olay yerine gelen ambulansı engellemesi sonucu şehit düşmüştür. Analar ağlamasın sloganıyla başlatılan çözümün değil yalnızca çözülmenin başlangıcı olmuştur. Bu süreçten bölücüler daima karlı çıkmış, imtiyazlar koparmış ve başta İmralı’da ki bebek katili olmak üzere teröristler adeta masumlaştırılmışlardır. Hukuk çiğnenmiş adalet sarsılmıştır. Öğrencilikle ve insanlıkla hiçbir ilgisi bulunmayan caniler güruhu üniversitelerde delici, kesici ve hatta ateşli silahlarla ellerini kollarını sallayarak gezmektedirler. Bu taviz sürecinden yüz bulan şeref yoksunu bölücüler, Milliyetçi Ülkücü gençleri hedef almaktadırlar.  Sizler saraylarınızda otururken yaptığınız açılımın ceremesini Türk Millet ve Ülkücüler çekmektedirler. Bu vesile ile devlet erkanına seslenmek istiyoruz. Elim saldırıyı gerçekleştirenlerin bulunup en ağır şekilde cezalandırılmasını hükümetin namus borcudur. Ülkücü Hareket, şehit kardeşinin davasının daima takipçisi olacaktır. Bu kahpe saldırının derhal aydınlatılması, bedbaht faillerinin hemen bulunması gerekmektedir.  Ülkücüler için bıçak kemiğe dayanmış, içimizin kanlarını akıttığımız bardak ise taşmıştır. Bu kahpeliği asla unutmayacağız. Ne Mutlu Türküm’’ diye sözlerini tamamladı.
Ülkü Ocakları Başkanı Yahya Leblebici’nin basın açıklamasının ardından Ülkü Ocakları İl binasından başlayan yürüyüş Nevşehir Kurşunlu Camiinde sona ererken, yürüyüşe katılanlar, ‘’Ne Mutlu Türküm Diyene’’ ‘’ Şehitler Ölmez Vatan Bölünmez’’ ‘’Ülkücüler Burada Apocular, Nerede’’ sloganları attılar.
 
İkindi namazının ardından ise Ege Üniversitesi Kampüs Başkanı Fırat Yılmaz Çakıroğlu için Nevşehir’de gıyabında cenaze namazı kılındı.Kaynak: Yayıncı FİB Haber
banner15

İlgili Galeriler
Yorum yapabilmek için üye girişi yapmanız gerekmektedir. Üye değilseniz hemen üye olun.
Avatar
helal olsun - 3 yıl önce
nevşehir halkı şehidine sahip çıktı. helal olsun bozkurt yürekli insanlara
Avatar
ALPARSLAN TÜRKEŞ - 3 yıl önce
karsit gorus yazmadiginiz icin sizi tebrik ediyorum.firat kardesimiz duvarlarda pkk yazmasin diye vatanin ebed muddeti icin can vermistir
Avatar
(!) - 3 yıl önce
diğer sloganları da göstermenizi istiyorum
Avatar
(!) - 3 yıl önce
diğer sloganları da göstermenizi istiyorum
Avatar
KADİR SEVER - 3 yıl önce
allah rahmet eylesin.şehitler ölmez,vatan böünmez.ne mutlu türküm diyene.
Avatar
ccc - 3 yıl önce
teke sakallılar nerde yazık dört üniversite öğrencileri ttepkisini ortaya koyuyor nevşehirin halkı nerede