banner461

Nevşehir Ülkü Ocaklarından Türkmenlere ilk yardım yola çıktı

Ülkü Ocakları, Irak’ta katledilen Türkmenler için “Haydi Türkiye, zulme sessiz kalma, Türkmeneli’ne Türk’ün elini uzat!” diye seslenerek başlattığı yardım kampanyasına Nevşehir ülkü ocaklarından da destek geldi. Mazlum Türkmen kardeşlerimiz için Nevşehir de ilk etapta bir kamyon yardım toplandı.

banner503
Nevşehir Ülkü Ocaklarından Türkmenlere ilk yardım yola çıktı
10 Temmuz 2014 Perşembe 13:11

banner143
banner134

Ülkü Ocakları, Irak’ta katledilen Türkmenler için “Haydi Türkiye, zulme sessiz kalma, Türkmeneli’ne Türk’ün elini uzat!” diye seslenerek başlattığı yardım kampanyasına Nevşehir ülkü ocaklarından da destek geldi.  İlk yardım yola çıktı.

Nevşehir den vatandaşlarımızın bulundukları yardımlardan oluşan bir kamyon dolusu ilk yardım yola çıktı.

Nevşehir Ülkü Ocakları tarafından IŞİD terörü yüzünden zor günler geçiren Türkmenler için başlatılan yardım kampanyası Nevşehir de vatandaşlardan büyük ilgi gördü.


Türkiye genelindeki Ülkü Ocakları tarafından yürütülen kampanyanın Nevşehir ayağında da hızlı bir şekilde yardımlar toplanıyor. Konuyla ilgili açıklama yapan Nevşehir Ülkü Ocakları Başkanı Yahya Leblebici ; “Genel merkezimizden gelen talimat doğrultusunda ilimiz Nevşehir de de Irak Türkmenleri için yardım topluyoruz.

Yaşadığımız şu mübarek günlerde IŞİD terörü yüzünden evlerini terk etmek zorunda kalan, kimsesiz kalan Türkmenlerin, kardeşlerinden gelecek her türlü yardıma ihtiyaçları var. Öncelikle çocuk bezi, battaniye, çadır, tişört, pantolon, gömlek, pijama, pirinç, sıvı yağ, toz şeker, salça, bulgur, kuru fasulye, nohut, makarna, mercimek, su gibi acil ihtiyaç malzemelerini topluyoruz. Elbette ki bu saydıklarımızın dışında da her türlü yardıma ihtiyaç var.

Yardım kampanyamız  AFAD, Kızılay ve Ülkü Ocakları ortaklığıyla Irak’taki 2 milyon Türkmen’e teslim edilecektir. Nakdi yardımda bulunmak isteyen hemşehrilerimiz ise genel merkezimizin açmış olduğu Ziraat Bankası Ankara - Ulus Heykel Şubesi Türk Lirası: TR 8800 0100 1233 451817305008, Dolar $ TR 6100 0100 1233 451817305009, Euro € TR 3400 0100 1233 451817305010 hesaplarına nakdi yardımda bulunabilirler. Nakdi yardım Ramazan sonuna kadar sürecektir. Haydi Nevşehir, zulme sessiz kalma, Türkmeneli’ne kardeş elini uzat. Irak’ta 2 milyona yakın Türkmen soydaşımız bulunmaktadır. Diğer etnik gruplar çeşitli mahfillerce himaye edilirken, soydaşlarımız ise yalnızlığa ve çaresizliğe mahkûm edilmiş durumdadır. Son günlerde Irak’ta soydaşlarımızın yaşadığı şehirler, IŞİD 
terör örgütü tarafından hedef alınmaktadır. Bugüne kadar meydana gelen olaylarda 500’e yakın soydaşımız canice katledilmiş ve bir kısmı da yaralanmıştır. Birçok soydaşımız evlerini, mallarını terk etmek zorunda kalmış ve güvenli bölgelere çekilmiştir” dedi.


Ülkü Ocaklarının yardım konvoyu yola çıktı

ÜLKÜ Ocakları Genel Merkezi tarafından başlatılan yardım kampanyası doğrultusunda Türkmeneli’nde yaşayanlar için toplanan gıda ve giyim malzemeleri paketlenip TIR’lara yüklendikten sonra Kerkük’e yola çıktı.


Yardım kampanyası neticesinde toplanan 15 TIR gıda, giyim, sağlık gibi malzemeler bugün yola çıktı. Ülkü Ocakları tarafından belirlenen toplanma noktalarında buluşan TIR’lar bir konvoy oluşturdu. Oluşturulan konvoya başlangıç noktalarından adreslerine yani Türkmenlere ulaşana kadar Ülkü Ocakları genel merkez yöneticilerinin nezaret edeceği belirtildi.


Yardım konvoyuyla ilgili konuşan Ülkü Ocakları Genel Başkanı Olcay Kılavuz “Türkmeneli’nde yaşayan soydaşlarımız için Liderimiz Devlet Bahçeli Bey’in talimatlarıyla başlatmış olduğumuz yardım kampanyası doğrultusunda ilk konvoyumuz bugün yola çıktı. Allah’a şükürler olsun ki kampanyamız yoğun ilgi gördü.

TIR’larımızda insani ihtiyaçların giderilmesi, soydaşlarımızın yaralarının biraz olsun dindirilmesi için gıda malzemeleri, giyecekler ve sağlık malzemeleri var. Ayni yardımlarımızı ilk bölümünü Allah nasip ederse bu şekilde soydaşlarımıza ulaştıracağız.


Dünya’nın neresinde bir Türk varsa derdi derdimiz, acısı acımızdır. Bizler Ülkü Ocakları olarak bazı sahte delikanlılar gibi göstermelik çıkışlar yapmıyoruz. Elimizi taşın altına koyarak soydaşlarımıza sahip çıkıyoruz; çıkmaya da devam edeceğiz. Ayni yardımların yanında banka hesaplarımız yoluyla toplanan nakdi yardımlarımız da soydaşlarımıza ulaştırılacaktır. Milletimiz müsterih olsun. Onların dini duygularını istismar ederek bağış adı altında kendi paylarına para toplama ahlaksızlığını gösterenlerin olmasından ötürü acaba yardımlarımız adresine ulaşacak mı tereddütü yaşamasın. Yaptıkları her türlü yardımın teminatı Ülkü Ocakları’dır.


Görüleceği üzere kimseden gizlimiz saklımız da yoktur. Ayrıca yardımların güvenliği için Genel Merkez yetkililerimiz son noktaya kadar konvoyumuza eşlik edecektir. Habur Sınır Kapısı’nda AFAD ve Kızılay’a teslim edilecek konvoyumuza Kuzey Irak’ta Kerkük Ülkü Ocakları nezaret edecektir. Ramazan ayının bu manevi ikliminde bizlere destek olan, sesimize ses veren yüce milletimize teşekkür ediyoruz. Allah razı olsun. Yardım kampanyamız bundan sonra sadece nakdı olarak tüm hızıyla devam edecektir” ifadelerini kullandı.070720141401444105795_2


 NEVŞEHİR TÜRKÜN ELİNİ TÜRKMENELİNE UZATTl. TOPLANAN YARDlMLARlN İLK BOLUMU YOLA ÇlKMAYA HAZlR.TESEKKÜRLER NEVŞEHİR

Kaynak: Yayıncı FİB Haber
banner15

İlgili Galeriler
Yorum yapabilmek için üye girişi yapmanız gerekmektedir. Üye değilseniz hemen üye olun.
Avatar
Meterisli Ahmet - 6 yıl önce
nevşehir'den yardım henüz çıkmadı haber doğru değil yardım yüklü tır fotografıda nevşehire ait değil millet şimdi tır gitti diye yardım getirmeyecek zaten getiren az haberi düzeltin tır dolacak yardım gelmedi daha