banner461
banner195

Nevşehir Üniversitesinden Teknolojik Bir Adım Daha

2013-2014 Eğitim Öğretim yılında ön lisans düzeyinde, “Uzaktan Eğitim Tıbbi Dokümantasyon ve Sekreterlik Programı” 150 öğrenci kontenjanı ile eğitimine başlayacak.

Nevşehir Üniversitesinden Teknolojik Bir Adım Daha
10 Haziran 2013 Pazartesi 13:33

banner143
banner134

 2012-2013 Eğitim öğretim yılı itibari ile başlatılan Uzaktan Eğitim faaliyetleri hakkında genel bir değerlendirme yapan Nevşehir Üniversitesi Uzaktan Eğitim Koordinatörü Doç. Dr. Harun Reşit YAZAR “Günümüzde eğitim faaliyetlerinin her aşamasında teknolojinin kullanılması kaçınılmaz bir hal almaktadır. Bu eğitim teknolojileri ile öğrenme daha kısa zamanda, istenildiği anda ve mekanda, tartışma formları ile birlikte güncel, dinamik, sorgulayıcı ve özümseyici olmaktadır. Eğitimde değişim hızını algılayabilen ve bu değişime ayak uyduranlar başarıyı yakalayabileceklerdir. Son zamanlarda eğitimdeki bu değişim hızına ayak uydurmak üzere çoğu eğitim kurumu uzaktan eğitim faaliyetlerini başlatmış bulunmaktadırlar.

Nevşehir Üniversitesi olarak başta Rektörümüz Sayın Prof. Dr. Filiz KILIÇ hocamızın destekleri ile Uzaktan Eğitim Koordinatörlüğümüzün çalışmaları neticesinde 2012‐2013  Eğitim ‐ Öğretim Yılı itibari ile başlattığımız Atatürk İlkeleri ve İnkılap Tarihi, Türk Dili ve Temel Bilgisayar Teknolojileri Kullanımı derslerinin uzaktan eğitim yolu ile verilmesi, koordinatörlüğümüzün ve öğretim elemanlarımızın yoğun çalışmaları sonucu başarı ile sonuçlanmış ve bu süreç içerisinde toplam iki bin öğrenciye uzaktan eğitim yolu ile ders verilmiştir.

Uzaktan Eğitim Koordinatörlüğü ve Nevşehir Üniversitesi İncekara Sağlık Hizmetleri Meslek Yüksekokulu iş birliği ile 2013-2014 Eğitim Öğretim yılında ön lisans düzeyinde “Uzaktan Eğitim Tıbbi Dokümantasyon ve Sekreterlik Programı” olarak eğitimine başlayacaktır. Halen Tıbbi Dokümantasyon ve Sekreterlik Programını örgün olarak yürüten  Nevşehir Üniversitesi İncekara Sağlık Hizmetleri Meslek Yüksekokulu bundan böyle söz konusu programı hem örgün hem de uzaktan eğitimle yürütecektir. Bölgesel bazda bakıldığında  komşu üniversiteler arasında bir ilki başarmış bulunmaktayız. Nevşehir Üniversitesi İncekara Sağlık Hizmetleri Meslek Yüksekokulu Uzaktan Eğitim Tıbbi Dokümantasyon ve Sekreterlik Programı için YÖK tarafından 150 öğrenci kontenjanı verilmiş olup bu program sayesinde, tıp ve sağlık teknolojisinin çeşitli dallarında bilimsel araştırmalardan elde edilen bulguların derlenmesi, düzene konması ve araştırıcıların hizmetine sunulması konularında ihtiyaç duyulan sağlık elemanı yetiştirilecektir. Uzaktan Eğitim Tıbbi Dokümantasyon ve Sekreterlik Programının Eğitim süresi 4 yarıyıldan oluşup toplam 2 yıldır. Dersler internete dayalı uzaktan eğitim sistemiyle yürütüleceğinden dersleri takip edebilmek için internet erişimli bir bilgisayara sahip olmak yeterlidir. Tıbbi Dokümantasyon ve Sekreterlik Programından mezun olacak öğrenciler, özel işletmeler, Sağlık Bakanlığı, serbest çalışma olanağı, özel hastahaneler/klinikler, Devlet Hastahaneleri ve Klinikleri, özel/Devlet Tıbbi Görüntüleme Merkezlerinde istihdam edilebilmeleri mümkündür. Nevşehir Üniversitesi uzaktan eğitim tıbbi dokümantasyon ve sekreterlik bölümünü tercih eden öğrencilerimiz isterlerse, eğitimlerini 4 yıla tamamlayabilirler. Tıbbi dokümantasyon ve sekreterlik önlisans alanından mezun olacak öğrenciler dikey deçiş ile Büro Yönetimi Öğretmenliği, sağlık İdaresi ve Sağlık Kurumları İşletmeciliği lisans programlarına geçiş yapabileceklerdir. Program öğrencileri, Nevşehir  Üniversitesi öğrencilerinin, mezunları ise Üniversitemizin aynı alandaki yüz yüze eğitim programı mezunlarının sahip oldukları tüm haklara sahip olacaklardır. Bu programdan mezun olacaklar, Nevşehir  Üniversitesi  İncekara Sağlık Hizmetleri Meslek Yüksekokulu Tıbbi Dokümantasyon ve Sekreterlik önlisans diploması almaya hak kazanacaklardır.

Program hakkında ayrıntılı bildilere http://incekarashmyo.nevsehir.edu.tr/tr/tibbi-dokumantasyon-ve-sekreterlik    adresinden ulaşılabilir.”


Kaynak: Yayıncı FİB Haber
banner15

İlgili Galeriler
Yorum yapabilmek için üye girişi yapmanız gerekmektedir. Üye değilseniz hemen üye olun.