banner461

Nevşehir Valisi Ceylan Erzurum’a mı, Isparta’ya mı Vali Olacak?

22 Mayıs 2016 tarihinde görevde kalması halinde Nevşehir Valiliği görevindeki 3 yılına girmesi beklenen Nevşehir Valisi Mehmet Ceylan’ın önümüzdeki günlerde çıkması beklenen Valililer Kararnamesi ile başka bir ile atanacağı konuşuluyor.

Nevşehir Valisi Ceylan Erzurum’a mı, Isparta’ya mı Vali Olacak?
11 Ocak 2016 Pazartesi 13:15

banner143
banner134

NEVŞEHİR(MHA) 22 Mayıs 2016 tarihinde görevde kalması halinde Nevşehir Valiliği görevindeki 3 yılına girmesi beklenen Nevşehir Valisi Mehmet Ceylan’ın önümüzdeki günlerde çıkması beklenen Valililer Kararnamesi ile başka bir ile atanacağı konuşuluyor.

Vali Ceylan’ın yakın zamanda çıkması beklenen Valiler kararnamesi ile hangi ile atanacağı konusunda Nevşehir’deki bazı basın yayın kuruluşları mensupları arasında da hummalı bir iddia yarışı başladı. Kimi Vali Ceylan’ın Erzurum Valiliğine atanacağını savunuyor, kimisi ise Isparta iline vali olarak atanacağını.

Nevşehir’de son dönemlerde görev yapan Valilerin büyük bir bölümünün olduğu gibi merkeze alınması beklenmeyen Vali Ceylan, İlimizde ilk Valilik deneyimini yaşadı. İstanbul Sultanbeyli Kaymakamı iken Nevşehir Valiliğine atanan Vali Ceylan’ın durumunun en geç bir araya kadar belli olması bekleniyor.

17 Ocak 1965 yılında Balıkesir Sındırgı ilçesi Armutlu köyünde doğdu. İlkokulu Armutlu köyünde, orta ve lise tahsilini Sındırgı ilçesinde tamamladı. Yüksek öğrenimini İstanbul Üniversitesi Siyasal Bilgiler Fakültesi Kamu Yönetimi bölümünde 1987 yılında tamamladı.

25 Ekim 1989 tarihinde Kars Kaymakam adayı olarak göreve başladı. Adaylık döneminde 1 yıl süre ile İngiltere'de bulundu. Ayrıca 1991-1992 yılları arasında 11 ay süre ile Afyon-Bayat Kaymakam Vekilliğinde bulundu. 13 Mart 1993 tarihinde Ordu-Gölköy Kaymakamlığına atandı. Daha sonra sırası ile Muş-Malazgirt Kaymakamlığı, Batman Vali yardımcılığı, Kırşehir-Çiçekdağı Kaymakamlığı, Uşak-Eşme Kaymakamlığı ve Sapanca Kaymakamlığı görevlerinde bulundu. İstanbul İli Sultanbeyli Kaymakamı iken, Bakanlar Kurulunun 03 Mayıs 2013 tarihli Kararı ile Nevşehir Valiliğine atanan Vali Mehmet Ceylan 22 Mayıs 2013 tarihinde Nevşehir Valiliği görevine başlamıştı.


Kaynak: Yayıncı FİB Haber
banner15

İlgili Galeriler
Yorum yapabilmek için üye girişi yapmanız gerekmektedir. Üye değilseniz hemen üye olun.