banner461
banner195

Nevşehir Valisi Mehmet Ceylan'ın 10 Kasım Mesajı

Nevşehir Valisi sayın Mehmet CEYLAN On Kasım Atatürk'ü Anma Günü dolayısıyla bir mesaj yayımladı.

Nevşehir Valisi Mehmet Ceylan'ın 10 Kasım Mesajı
10 Kasım 2014 Pazartesi 12:25

banner143
banner134

   Nevşehir Valisi sayın Mehmet CEYLAN On Kasım Atatürk'ü Anma Günü dolayısıyla bir mesaj yayımladı.Vali CEYLAN mesajında;

  "Cumhuriyetimizin kurucusu, Büyük Önderimiz Atatürk’ü, ölümünün 76. yılında rahmetle, minnetle ve şükranla anıyoruz.

  Onun öncülüğünde başlatılan ve günümüzde de sürdürülen bu ileri hamlelerle ülkemiz büyük bir değişim ve dönüşüm süreci yaşamakta ve aydınlık geleceğe emin adımlarla yürümektedir. Atatürk, millet egemenliğine dayanan, yeni ve modern bir devlet kurarak güzel yarınların temellerini atmıştır. Yüce Türk milletinin Milli Mücadelesi, kadın-erkek, yaşlı-genç demeden, inanç ve kararlılığının sembolü olarak Türkiye Cumhuriyeti’ni kurmuş, bu destansı kahramanlığın mimarı Büyük Önder Gazi Mustafa Kemal Atatürk’ün şahsında, tüm dünya, bir ulusun küllerinden yeniden doğuşuna tanıklık etmiştir.

  Büyük önder, yok edilmek istenen ulusumuzu ayağa kaldırmış, yanmış, yıkılmış yurt toprakları üzerinde yeni bir devlet kurarak, çağdaş dünyayla bütünleşmemizi sağlamış, bizlere demokratik bir Cumhuriyet, bağımsız bir ülke ve aydınlık yarınlar armağan etmiştir. 

 Bu duygu ve düşüncelerle, Büyük önder Atatürk’ü, milli mücadelemizin kahramanlarını, aziz şehit ve gazilerimizi rahmet, minnet ve şükranla anıyorum." dedi.Kaynak: Yayıncı FİB Haber
banner15

İlgili Galeriler
Yorum yapabilmek için üye girişi yapmanız gerekmektedir. Üye değilseniz hemen üye olun.