banner461
banner195

Nevşehir Valisi Savaş'a ,Jeotermal kaynaklarının dağıtım merkezi projesi hakkında bilgilendirme sunumu yapıldı

Tweetle Nevşehir İl Özel İdaresi tarafından Kozaklı'ya yaptırılması planlanan sıcak su toplama ve dağıtım merkezi projesi Nevşehir Valisi Abdurrahman Savaş'a tanıtıldı.

Nevşehir Valisi Savaş'a ,Jeotermal kaynaklarının dağıtım merkezi projesi hakkında bilgilendirme sunumu yapıldı
13 Şubat 2013 Çarşamba 12:12

banner143
banner134

 Vali Savaş'ın makamında gerçekleşen toplantıya, İl Özel İdare Genel Sekreteri Abdulkadir Tatar, Jeotermal Enerji Kaynakları Araştırma ve Değerlendirme Vakfı (JEVAK) Yönetim Kurulu Başkan Yardımcısı Tolgay Benderli ile İl Özel İdaresi teknik personelleri katıldı.

 

Toplantıda, Vali Savaş'a Kozaklı ilçesindeki termal kaynakların il özel idare yönetimine verilmesi neticesinde oradaki işletmelere sağlanacak termal suyun tek elden ve ekonomik bir şekilde ulaştırılması için hazırlanan sıcak su toplama ve dağıtım merkezi için hazırlanan proje hakkında bilgi aktarıldı.

 

Bilgi aktarımını yapan JEVAK Yönetim Kurulu Başkan Yardımcısı Benderli, 11 yıldır termal kaynaklarla ilgi olarak fizibilite ve proje hazırladıklarını amaçlarının jeotermal kaynakların ekonomiye kazandırılması olduğunu belirtti.

 

Özellikle termal kaynaklara sahip olan belde ve ilçelerde termal kaynağı yöneten birimlere teknik ve proje konusunda yardımcı olduklarını kaydeden Benderli, bunun içinde Kozaklı'ya planlanan tesis için önemli bir proje hazırladıklarını, bu proje ile o bölgedeki su kaynağının tek bir merkezde toplanacağını ve dağıtımın da bu merkezden en ekonomik ve kaynak israfına uğratılmadan yapılmasını hedeflediklerini söyledi.


Kaynak: Yayıncı FİB Haber
banner15

İlgili Galeriler
Yorum yapabilmek için üye girişi yapmanız gerekmektedir. Üye değilseniz hemen üye olun.