banner421
banner461
banner195

Nevşehir ve çevresi için zirai don uyarısı

Meteoroloji Genel Müdürlüğünden edilinen bilgiye göre Nevşehir ve bölgemizde görülebilecek zirai don uyarısı.

Nevşehir ve çevresi için zirai don uyarısı

banner143
banner134

  ZİRAİ DON UYARISI

                  Meteoroloji Genel Müdürlüğünden edilinen bilgiye göre bölgemizde görülebilecek zirai don uyarısı.

                 Hafta sonunda yurdun kuzeydoğu kesimlerinde hissedilir derecede (8 ila 12derece) diğer bölgelerde ise 4 ila 7 derece azalması beklenen havasıcaklığının mevsim normallerinin altına düşeceği tahmin ediliyor. Hava sıcaklığındaki ani değişimlerin sağlık açısından yol açacağı olumsuzluklara karşıvatandaşlarımızın dikkatli ve tedbirli olmaları tavsiye olunmaktadır.

                 Hava sıcaklığındaki ani düşüşle birlikte 29 Mart 2014 Cumartesi günü akşam saatlerinden 31 Mart 2014 Pazartesi sabah saatlerine kadar Karadeniz bölgesi, Marmara'nın güneydoğusu, İç Ege, Göller yöresi, İç Anadolu ve Doğu Anadolubölgesinde don olayı beklendiğinden meydana gelebilecek olumsuzluklara karşı zirai faaliyetlerle uğraşan vatandaşlarımızın dikkatli ve tedbirliolmaları gerekmektedir.

                 Rüzgarın güneybatı yönlerden bugün yurdun iç ve batı bölgelerinde, yarın ise Doğu ve Güneydoğu Anadolu bölgesinde kuvvetli esmesi beklendiğinden kuvvetli lodos nedeniyle soba ve baca gazı zehirlenmeleri başta olmak üzere yaşanabilecek olumsuz şartlara ve toz taşınımı sebebiyle hava kalitesinde azalma, görüş mesafesinde düşüş vb. olumsuzluklara karşıdikkatli ve tedbirli olunması gerekmektedir. Rüzgarın yön değiştirerek kuzey yönlerden 29.3.2014 Cumartesi günü kuzey ve batı bölgelerde, 30 Mart 2014 Pazar günü ise güney ve doğu bölgelerde kuvvetli olarak eseceği tahmin ediliyor.

Geçerlilik Periyodu :  28.03.201412:15 - 01.04.2014 12:00

Oluşması Muhtemel Riskler   :
                                               Ani Sel - Su Baskını - Heyelan - Yıldırım - çatı Uçması - Ağaç veya DireklerinDevrilmesi - Buzlanma - Don Olayı - Soba ve DoğalgazKaynaklı Baca Gazı Zehirlenmesi - Ulaşımda Aksamaları görülebilir.


Kaynak: Yayıncı FİB Haber
banner15

İlgili Galeriler
Yorum yapabilmek için üye girişi yapmanız gerekmektedir. Üye değilseniz hemen üye olun.