banner461

Nevşehir Yamaç Paraşütçüleri Şehitler İçin Uçtu

FETÖ’nün 15 Temmuz 2016’daki hain darbe girişiminin birinci yıldönümünde 15 Temmuz şehitlerini anmak için Kapadokya’da yamaç paraşütleri Türk bayrakları ile havalandı.

banner503
Nevşehir Yamaç Paraşütçüleri Şehitler İçin Uçtu
15 Temmuz 2017 Cumartesi 16:51

banner143
banner134
Türkiye'nin en önemli turizm merkezlerinden biri olan Kapadokya'da, Nevşehir yamaç paraşüt ekibi darbe girişiminin birinci yıldönümünde şehitlerimizi anmak içn Türk bayrakları ile havalandı. 

15 Temmuz demokrasi şehitlerini anma gününde Cappadocıa havacılık ve doğa sporları kulübü olarak pilot Ahmet Bölükbaşı, Ali Doğru ve Cuma Albayarak Derinkuyu til tepesinden 1815 rakımlı tepeden Türk bayraklı demokrasi uçuşu gerçekleştirmiştir.

Nevşehir Yamaç Paraşütü pilotlarından Ahmet Bölükbaşı, Nevşehir semalarında Türk bayrakları ile havalandıkları için son derece onurlu olduklarını kaydetti. Bölübaşı, "Nevşehir Yamaç Paraşütü Ekibi olarak bugün Vatanımız için Milletimiz için ve Şehitlerimiz için şanlı bayrağımızı gökyüzünde dalgalandırdık. Çok gururluyuz" diye konuştu Dalgalan sen de şafaklar gibi ey şanlı hilâl! Olsun artık dökülen kanlarımın hepsi helâl. Ebediyen sana yok, ırkıma yok izmihlâl: Hakkıdır, hür yaşamış, bayrağımın hürriyet; Hakkıdır, Hakk'a tapan, milletimin istiklâl!


 

Kaynak: Yayıncı FİB Haber
banner15

İlgili Galeriler
Yorum yapabilmek için üye girişi yapmanız gerekmektedir. Üye değilseniz hemen üye olun.