banner461
banner195

Nevşehir, Yürüyüş ve Bisiklet Parkuruna Kavuşuyor

Nevşehir Belediyesi tarafından projelendirilen uluslararası standartlara uygun yürüyüş ve bisiklet parkurunun yapımı devam ediyor.

Nevşehir, Yürüyüş ve Bisiklet Parkuruna Kavuşuyor
31 Mayıs 2017 Çarşamba 12:15

banner143
banner134
Nevşehir Belediyesi tarafından projelendirilen uluslararası standartlara uygun yürüyüş ve bisiklet parkurunun yapımı devam ediyor.
Nevşehir Belediye Başkanı Hasan Ünver yaptığı açıklamada Nevşehir Külliyesi’nin hemen yanı başında   projelendirilen3.5 kilometre uzunluğunda Spor Yürüyüş ve Bisiklet Parkurunun yapımının devam ettiğini belirtti.
Nevşehir’de değişik spor branşlarının etkin bir şekilde yapılması ve bu kapsamda başarının sağlamanın fiziki alt yapı ağının oluşturulmasından geçtiğini dile getiren Nevşehir Belediye Başkanı Hasan Ünver, bu yatırımın tamamlanmasıyla birlikte şehir merkezinde her yaştan spor yapan kişi sayısında da ciddi bir artış sağlanabileceğine işaret etti.
Spor Yürüyüş ve Bisiklet Parkurunun Uluslararası standartlara uygun bir şekilde yapılandırılacağını vurgulayan Ünver ,daha sonra şöyle konuştu:  “  Nevşehir Belediyesi tarafından projelendirilerek yapım çalışmaları devam eden  Yürüyüş ve Bisiklet parkuru,  Uluslararası düzeyde yarışmaların yapılabileceği bir alan olacak.  Uluslararası yarışmalar için bir de tartan pist bu alanda gerçekleştirilecek. Sportif çalışmaların ana merkezliğini de yapacak bu alanda ayrıca Basketbol , futbol, voleybol ı, tenis kortu, badminton sahası ve  tribünler  yer alacak. 2017 yılı içerisinde hizmete kazandırmayı planladığımız Yürüyüş ve Bisiklet parkurunda 500 bisikleti bu alanda bulunduracağız. İsteyen vatandaşlarımız  bu parkurlarda gönüllerince bisiklete binip , spor yapabilecekler. Vatandaşlarımız yine  istedikleri  takdirde diğer sportif çalışmalarda da bulunabilecekler. Bu yatırımlarımızla birlikte Nevşehir Spor turizminde ciddi bir gelişim süreci yaşayacak “ dedi.


Kaynak: Yayıncı FİB Haber
banner15

İlgili Galeriler
Yorum yapabilmek için üye girişi yapmanız gerekmektedir. Üye değilseniz hemen üye olun.