banner461
banner195

Nevşehir Zabıta Müdürlüğü Halk Otobüsleri Denetiminde

Nevşehir Belediyesi sınırları içerisinde  yolcu taşımacılığı faaliyeti yapan özel halk otobüsleri, Nevşehir Belediyesi Zabıta Müdürlüğü ekipleri tarafından denetleniyor. 

Nevşehir Zabıta Müdürlüğü Halk Otobüsleri Denetiminde
30 Ocak 2017 Pazartesi 15:13

banner143
banner134
Nevşehir Belediyesi sınırları içerisinde  yolcu taşımacılığı faaliyeti yapan özel halk otobüsleri, Nevşehir Belediyesi Zabıta Müdürlüğü ekipleri tarafından denetleniyor. 

Vatandaşların güvenli ve rahat bir şekilde şehir içi ulaşım hizmetlerinden yararlanması için Nevşehir Belediyesi Zabıta Müdürü Yaşar Karaarslanve  Nevşehir Özel Halk Otobüsleri Durak Başkanı Yaşar Esen’in de  katıldığı denetimlerini sürdürüyor.

Nevşehir Belediyesi Zabıta Müdürlüğü ekipleri, belirli noktalardaaraç şoförlerinin, çalışma ruhsatları, hijyenik şartlara uyup uymadıkları ve araç temizliği  gibi genel kurallara uyup uymadıklarını denetlediler.

Kontrollerde Zabıta Müdürlüğü ekipleri,  yolcuların herhangi bir şikayetlerinin olup olmadığını da sorarken şehir içi şoförlerine de her durak sonunda araçlarının temizliğini yapmaları konusunda uyarılarda da bulunuyorlar.

Yapılan denetimlerde şehir içerisinde halkı rahatsız edecek şekilde tehlikeli ve süratli araç kullanmamalarını, trafik kurallarını uymalarını ve yolcuları son durağa kadar götürmeleri hususunda uyarılarda bulunuldu.

Nevşehir’de son günlerde şehir içi yolcu taşımacılığından ücretsiz olarak yararlanan  65 yaş ve üzerindeki vatandaşların, bu uygulama nedeniyle  bazı araç sürücülerince aşağılandıkları şeklinde gerek Nevşehir Belediyesi  153 Çağrı Merkezi ve gerekse  Nevşehir Zabıta Müdürlüğü’ne yapılan şikayetlerde artış göstermesinin ardından konuya duyarlılığın artırılması yönünde araç sürücülerine de gereken uyarılar yapıldı. Söz konusu şikayetlerin en seri bir şekilde değerlendirildiği ve gereken cezai müeyyidelerin de yerine getirilmesi yönünde kararlı davranışın ortaya konulacağının sürücülere ifade edildi.

Nevşehir Belediyesi Zabıta Müdürlüğü ekipleri geçen yıl içerisinde yaptıkları denetimlerde de, kurallara uymayan   yolcu taşımacılığı yapan 20 sürücüye Kabahatler Kanununa muhalefetten idari para cezası uygulamıştı.Kaynak: Yayıncı FİB Haber
banner15

İlgili Galeriler
Yorum yapabilmek için üye girişi yapmanız gerekmektedir. Üye değilseniz hemen üye olun.