banner461

Nevşehir´de 2 DAEŞ´li yakalandı

CHP'nin ''Adalet Yürüyüşü''ne saldırı hazırlığında oldukları iddia edilen 6 DAEŞ'li Kayseri, Kocaeli ve Nevşehir'de yakalandı.

banner503
Nevşehir´de 2 DAEŞ´li yakalandı
07 Temmuz 2017 Cuma 20:09

banner143
banner134
CHP'nin ''Adalet Yürüyüşü''ne saldırı hazırlığında oldukları iddia edilen 6 DAEŞ'li Kayseri, Kocaeli ve Nevşehir'de yakalandı.FETÖ ve DEAŞ, CHP yürüyüşüne saldırıyı AK Parti'ye yıkacaktı!

Operasyonu Kayseri Emniyeti düzenledi. İki DAEŞ'linin Suriye'den aldığı talimatla Kayseri'den minibüs kiralayarak CHP'nin yürüyüşünün devam ettiği Kocaeli'ye gitmek istediği belirlendi. Zanlılar takibe alındı. Minibüsü yürüyüşteki kalabalığın üzerine sürerek saldırı yapmayı planladığı öğrenilen 2 zanlı Kocaeli'de gözaltına alındı.

İddiaya göre teröristler suçüstü yakalandıklarında CHP konvoyuna sadece 400 metre uzaklıktaydılar. Onlara yardım ve yataklık yaptıkları belirlenen 2 DAEŞ üyesi Kayseri'de 2'si de Nevşehir'de yakalandı.

CHP Genel Başkanı Kemal Kılıçdaroğlu'nun, partisinin İstanbul Milletvekili Enis Berberoğlu'nun tutuklanmasına tepki olarak başlattığı yürüyüşe saldırı hazırlığında oldukları öne sürülen 6 DAEŞ'li Kayseri, Kocaeli ve Nevşehir'de yakalandı... Operasyonu Kayseri Emniyeti düzenledi.


İki DAEŞ'linin Suriye'den aldığı talimatla Kayseri'den minibüs kiralayarak CHP'nin yürüyüşünün devam ettiği Kocaeli'ye gitmek istediği belirlendi. Zanlılar takibe alındı. Minibüsü yürüyüşteki kalabalığın üzerine sürerek saldırı yapmayı planladığı öğrenilen 2 zanlı Kocaeli'de gözaltına alındı.
İddiaya göre teröristler suçüstü yakalandıklarında CHP konvoyuna sadece 400 metre uzaklıktaydılar. Onlara yardım ve yataklık yaptıkları belirlenen 2 DAEŞ üyesi Kayseri'de 2'si de Nevşehir'de yakalandı.
6 DAEŞ'linin CHP'nin yürüyüşüne saldırı planladıklarını söyleyen Kayseri Valisi Süleyman Kamçı, minibüs içerisinde AK Parti bayrakları olduğunu ve eylemin provokasyon amaçlı yapılmak istendiğini ifade etti.
KİRLİ TEZGAH: "AK PARTİ'LİLER SALDIRACAK" ALGISI YARATMAK İSTEDİLER
Saldırıda kullanılması planlanan minibüsün içerisinde AK Parti bayrakları bulunması üzerine, FETÖ'cü firari sanık Emre Uslu'nun bir süre önce sosyal medyada paylaştığı mesajlar akıllara geldi.
22 Haziran'da Twitte hesabından, "RTE rejimini tanıyorsam Adalet yürüyüşüne kitlelerin katılacağı İzmit, İstanbul'a yaklaşınca saldıracaktır... #GelADALETeYürü at FAVa bekle" diye yazan FETÖ'cü Uslu CHP yürüyüşüne AK Parti'lerin saldırı planladığı algısı yaratmaya çalıştı.

DEAŞ minibüsünde bulunan AK Parti bayrakları ve Emre Uslu'nun bu provokatif mesajları terör örgütleri arasında Türkiye'de kaos çıkartmak için nasıl bir işbirliği olduğunu da bir kez daha gözler önüne serdi.Kaynak: Sabah Gazetesi-NTV

Kaynak: Yayıncı FİB Haber
banner15

İlgili Galeriler
Yorum yapabilmek için üye girişi yapmanız gerekmektedir. Üye değilseniz hemen üye olun.