banner461
banner195

Nevşehir’de 3-9 Kasım Organ Bağışı Haftası

Nevşehir Devlet Hastanesinin konferans salonunda gerçekleştirilen programa Nevşehir Valisi Abdurrahman Savaş, Vali Yardımcısı Vural Demirtaş, İl Sağlık Müdürü Rahim Ünlübay, Halk Sağlığı İl Müdür Mahmut Aydın, sağlık personeli ve vatandaşlar katıldı.

Nevşehir’de 3-9 Kasım Organ Bağışı Haftası
06 Kasım 2012 Salı 17:03

banner143
banner134

 Ünlübay, burada yaptığı konuşmada, Nevşehir'de 10 aydır organ bağışına yönelik çalışmalar yapıldığını bugüne kadar 130 vatandaşın organlarını bağışlaması konusunda ikna edildiğini söyledi.

 

    Nevşehir'de beyin ölümü gerçekleşen 2 kişinin organlarını bağışladığını bunlardan birinin 2 böbreğinin kullanıldığını, Kozaklı'nın Kanlıca Beldesi'nden hastanelerine gelen ve beyin ölümü gerçekleşen Erdal Fakılı'dan aldıkları organlarla da 5 hastanın sağlığına kavuşmasının sağladığını belirten Ünlübay, konuşmasının sonunda kendisinin de bütün organlarını bağışladığını ifade etti.

 

    2012 Ağustos ayında baş ağrısı şikayeti ile hastaneye gelen fakat beyin ölümü gerçekleşen ve organlarını bağışlayan 25 yaşındaki Erdal Fakılı'nın ailesine Vali Savaş teşekkür plaketi verdi.


Kaynak: Yayıncı FİB Haber
banner15

İlgili Galeriler
Yorum yapabilmek için üye girişi yapmanız gerekmektedir. Üye değilseniz hemen üye olun.