banner461
banner195

Nevşehir'de 3 bin konutta hayal kırıklığı…

Nevşehir Belediyesi tarafından başlatılan 3 Bin konut projesi için gerekli talep olmayınca başlatılan 3 Bin konutluk proje 2 Bin konuta düşürüldü.

Nevşehir'de 3 bin konutta hayal kırıklığı…
09 Nisan 2013 Salı 21:09

banner143
banner134

 Nevşehir Belediyesi İlk önce ön başvuru süresi 22 Mart 2013 Cuma günü mesai saati bitiminde sona eriyor açıklamasının ardından tekrar bir açıklama yapılarak Nevşehir de Yapılacak 3 Bin Konut İçin Müracaat Süresi 01 Nisan 2013 Pazartesi günü mesai bitimine kadar Uzatıldı. Yapılan bu Süre uzatımının gerekçesi olarak Vatandaşların söz konusu konutlara yoğun ilgi göstermesi nedeniyle yapıldığı belirtildi.Ama anlaşıldı ki müracaat süresinin uzatılmasının ardında yatan gerçek yoğun talep değil beklenen ilginin ve talebin gelmemesi olarak dikkat çekti.

Gelinen noktada edindiğimiz bilgilere göre Nevşehir Belediyesinde evdeki hesap çarşıya uymamış olacak ki; Yeni bir açıklama ile Nevşehir de Yapılacak 3 Bin Konut İçin Müracaat Süresi Uzatılmasıda çare olmayınca başlatılan 3 Bin konutluk proje 2 Bin konuta düşürüldü.


Kaynak: Yayıncı FİB Haber
banner15

İlgili Galeriler
Yorum yapabilmek için üye girişi yapmanız gerekmektedir. Üye değilseniz hemen üye olun.
Avatar
oğuzham taşdeler - 5 yıl önce
kardaşım bu nasıl adalet bu konutlar evsizlere yapılmıyormu .5000tl peşin ayda 750 tl taksit hangi babayit yazılacak hani akp karip gurqba fakir fukara partisiydi kocabir yalan mileti kale kettsel dönüşümü dediniz cırk ettiniz şimdide milletin parasını nasıl alırız diye dalavire oluyor
Avatar
yine fakirlere ev yok - 5 yıl önce @oğuzham taşdeler
bu evler zenginlere yapılıyo yine aylık 800 tl asgari ücretle çalışan bi işçi nasıl alacak kardeşim yine zenginler yararlanacak akp herzamanki gibi yine milleti kandırmaya devam ediyo..
Avatar
adnan işbilir - 5 yıl önce
belediye ev yapacak çok iyi ama kimler girer 4 zengin yoksa gariban nasıl ödesin nasıl yapsın sorarım???
Avatar
ali - 5 yıl önce
belediyenin maddi sıkıntısına iyi olur.
Avatar
haksız regabet - 5 yıl önce
nevşehir belediyesi bu projeyi yaptığında ucuz arsa üzerine, proje, ruhsat, arsa bedelleri düşük yapacak buda maliyeti en az 40.000.-tl etkileyecek bu maliyet düşüklüğünü talep eden halka yansıtmadığı görülmektedir. bu projeyi ya tokiye yaptıracak, yada nevşehir dışından büyük yandaş firma yapacak yapı denetim hükümlerinede uymayan ucuz maliyetli basit işçilikli evleri halka pahalı satacak hem kar sağlıyacak hemde inşaat piyasasında haksız regabet yaparak müteahhitliğe sekte vuracak, birde 18 ay sonra yatırımcılarını herhangi bir banka şubesine deverederek parasını peşin alacak ve yatırımcısını bankaya faizi ile borçlandırarak ömür boyu ödeme yaptıracak bu projeden belediye vaz geçmelidir. belediye ticaret yapmamamlıdır,