banner461
banner195

Nevşehir'de 94 Bin Kişinin Ortak Umudu

Kapadokya bölgesinin başkenti Nevşehir’de son yıllarda sabırsızlıkla beklenen Proje henüz hayata geçirilmiş değil. Kale ve civarındaki tarihi dokunun ortaya çıkarılmasının ardından Nevşehir merkezin turizm konusundaki açılımı 94 bin nüfusa ulaşan Nevşehir’de hemen hemen herkesin ortak umudu haline geldi.

Nevşehir'de 94 Bin Kişinin Ortak Umudu
12 Eylül 2014 Cuma 19:58

banner143
banner134

 94 Bin İnsanın Ortak Umudu

NEVŞEHİR(MHA) Kapadokya bölgesinin başkenti Nevşehir’de son yıllarda sabırsızlıkla beklenen Proje henüz hayata geçirilmiş değil. Kale ve civarındaki tarihi dokunun ortaya çıkarılmasının ardından Nevşehir merkezin turizm konusundaki açılımı 94 bin nüfusa ulaşan Nevşehir’de hemen hemen herkesin ortak umudu haline geldi.

Nevşehir Belediye Başkanı Hasan Ünver’in üzerinde büyük bir hassasiyetle durduğu ve son dönemlerde kendisini ziyarete gelen tüm heyetlere de uzun uzun anlattığı Damat İbrahimpaşa külliyesinin hemen altındaki eski tarihi kalıntıların Nevşehir’e turizm konusunda ciddi değer katması bekleniyor.

Nevşehir Belediyesi tarafından Kent Müzesi haline getirilmesi planlandığı öğrenilen alanda yapılacak olan düzenleme çalışmaları ile bu alan ilimizin kent tarihi müzesi haline dönüştürülecek.

Bölgede hemen hemen her yıl gündeme getirilen Nevşehir il merkezinin bölgenin turizm pastasından hiçbir şekilde yararlanmadığının öne çıkarılması üzerine Nevşehir Belediye Başkanı Hasan Ünver’in bu girişimi turizmciler adına da önemli bir kazanım olarak nitelendiriliyor.

İyi bir tanıtımla oluşturulacak olan kent tarihi müzesinin yerli ve yabancı turistlerinde büyük ilgisini çekebileceğine dikkat çeken turizmciler, Başkan Ünver’in uzun süredir gündeminde bulunduğu bilinen bu oluşumun il merkezindeki Kurşunlu Camii ve Damat İbrahimpaşa Külliyesi gibi tarihi merkezlere de ilgiyi artıracağına dikkat çekiyorlar.


Kaynak: Yayıncı FİB Haber
banner15

İlgili Galeriler
Yorum yapabilmek için üye girişi yapmanız gerekmektedir. Üye değilseniz hemen üye olun.
Avatar
Müze kartında - 4 yıl önce
müze kartında bile reklamı olmayan nevşehir hangi turizm, hangi vizyon ve strateji körler sağırlar birbirini ağırlaya dursun. nevşehir eriyor, kaybediyor iyi seyirler aziz halkım
Avatar
nevşehir50 - 4 yıl önce
burada olmasa haber yapamazsınız
Avatar
hasan emmi - 4 yıl önce
yıktın viran eyledin...her yeri yık...yine kazanırsın....
Avatar
MARDİN EVLERİ - 4 yıl önce
burdan görüntü şahane gözüküyor.eski̇den baktiğim zaman mardi̇n evleri̇ aklima geli̇rdi̇ şi̇mdi̇ i̇se çöpluk geli̇yor.hangi zi̇yni̇yet burayi kentsel dönüşüme cevi̇rme mantiği olur anlamiş deği̇li̇m
Avatar
furkan - 4 yıl önce
dünya başkenti yapacakmış hee yapar daha çok beklerler 100 yılın dünya köyü nevşehir köyden farkı yok la nevşehirin
Avatar
furkan - 4 yıl önce
bir vatantaş olarak fib habere teşekkür ediyorum ..servis konusu ve bu kale olayını dahada fazla gündemde tutarak yetkililerin daha hızlı ve halkın isteğiyle iş yapmalarını göstermemiz gerekiyor
Avatar
kalenın etrafı sankı - 4 yıl önce
gecekondumu mılletın dedesınden kalma evler dı gece kondu gıbı görup kensel dönusum(rantsal dönusum) yapmak istedıler ama ellerınde kaldı