banner461
banner195

Nevşehir'de anlamlı Noel protestosu

Nevşehirde yılbaşı kutlamalarına tepki göstermek isteyen İbrahim Çiğdem isimli genç, Noel Baba kıyafeti giyerek vatandaşları yılbaşında kutlama yapmamaları konusunda uyardı.

Nevşehir'de anlamlı Noel protestosu
31 Aralık 2014 Çarşamba 16:05

banner143
banner134

 Giydiği Noel Baba kostümü ile Nevşehir’in en işlek caddelerinde dolaşan 29 yaşındaki İbrahim Çiğdem, noel ve yılbaşı kutlamalarının bir Hristiyan geleneği olduğunu ifade ederek vatandaşlara broşür dağıttı. Filistin, Doğu Türkistan ve Suriye’de hayatını kaybeden çocuklarının fotoğrafların yer aldığı broşürlerde “Hristiyanlar mazlumları katlederken biz onların bayramını kutlayamayız” ifadesi yer aldı.

Çiğdem, “Bizim kültürümüzde noel ve yılbaşı kutlaması yok. Fakat bunu sanki bizim bir geleneğimizmiş gibi gençlerimize aşılamaya çalışıyorlar. Halbuki bunlar Hristiyanların bayramı. Nasıl ki onlar bizin Ramazan veya Kurban Bayramımızı kutlamıyorsa bizim de onların bayramını kutlamamamız lazım. Üstad Necip Fazıl’ın dediği gibi; ne zaman 7 Hristiyan Kurban Bayramında bir danaya ortak olup kurban keserse bende o zaman çam ağacı süsleyip yılbaşını kutlarım” dedi.Vatandaşlar ise Çiğdem’e destek vererek yeni yıl kutlaması yapmayacaklarını belirtti.

Kaynak:Milli Gazete


Kaynak: Yayıncı FİB Haber
banner15

İlgili Galeriler
Yorum yapabilmek için üye girişi yapmanız gerekmektedir. Üye değilseniz hemen üye olun.
Avatar
NEVŞEHİRLİ - 3 yıl önce
devletten aldiği maddi yardimlarla kumar oynayan necip fazil'in izinden gitmek onun günahlarina ortak olmaktir
Avatar
hasan hüseyin hasgül - 3 yıl önce
noeli kutlamıyoruz.. mekkenin fethi için kapalı sipor salonunu dolduruyoruz.. tebrikler ibrahim bey bize kimliğimizi hatırlattın..
Avatar
hayta genç - 3 yıl önce
nerde kuluyomuş yilbaşini bi̇ sorun bakalim 13:00 sularinda kiz arkadaşina basbas bağiriyodu nerde kulucaz napcaz ne etcez di̇ye bu neyi̇n provakasyonu yil başi kutlayan nevşehi̇rli̇ sayisi 3,5 di̇r mekkeni̇n fethi̇ni̇ kutlayan lar çogunluktadir.
Avatar
noel baba - 3 yıl önce
noel babayı protesto ederken noel baba kıyafeti giyerek bu eylemi gerçekleştirmek suriyede filistinde ölen çoçuklara atılan kurşunları imal etmek gibi bi şey olmuş....ilginç
Avatar
murat kurt - 3 yıl önce
Dindar nesil yetiştiriyoruz...he he inandık