banner461
banner195

Nevşehir’de balık avı yasağı başladı

Nevşehir Gıda, Tarım ve Hayvancılık İl Müdürü Okan YILMAZ İç Sularda Balık Avcılığı ile ilgili yaptığı açıklamada şunları söyledi.

Nevşehir’de balık avı yasağı başladı
08 Nisan 2015 Çarşamba 23:49

banner143
banner134
Nevşehir Gıda, Tarım ve Hayvancılık İl Müdürü Okan YILMAZ İç Sularda Balık Avcılığı ile ilgili yaptığı açıklamada  şunları söyledi.

3/2 Numaralı Amatör Amaçlı Su Ürünleri Avcılığını Düzenleyen  Tebliğe göre ilimizde 15 Mart 15 Haziran tarihleri arasında Sazangiller için (Sazan,Kadife,Siraz,Yayın,Tatlısu Kefali vs.) İlimizde orman içi sular ve akarsular dışındaki tüm iç sularda avlanma yasağı başlamıştır dedi.

Kamuoyuna Önemle Duyurulur.Kaynak: Yayıncı FİB Haber
banner15

İlgili Galeriler
Yorum yapabilmek için üye girişi yapmanız gerekmektedir. Üye değilseniz hemen üye olun.
Avatar
Vatandaş - 3 yıl önce
çok sevindim valla ama o kadarda üzülen avcılık kulubu başkanları da yok değildir çünkü 100 lerce ağ serip yasak olan balıkları hunharca katledip çarşı pazar bağıra bağıra satan ve onuların parasıyla hiç ihtiyaçları olmazsada ailesini geçindirme maskesi arkasına saklanan kulüp başkanları inşallah bu yasakla sizleride kapsıyodur.
Avatar
fenerli - 3 yıl önce
fenerli kardeşim hasan aslan kartal bitti e balıkta bitti. ne avlıcaz biz :(
Avatar
hasan hüseyin gönenir - 3 yıl önce @fenerli
valla kardeşim ben her hafta gidiyorum illaki avlıcak bişi buluruz :)
Avatar
Ufuk KIZILBAYRAk - 2 yıl önce
Arkadaslar lutfen kurallara uyalim yasak zamani tutmayalim ki sezon acilinca herkez bol bol tutsun yaziktir gunahtir hamile baligi tutmak