banner461
banner195

Nevşehir'de Camiler ve Din Görevlileri Haftası Kutlanıyor

Nevşehir İl Müftülüğü Tarafından Camiler ve Din Görevlileri Haftasın’da Konferans Düzenlendi.

Nevşehir'de Camiler ve Din Görevlileri Haftası Kutlanıyor
14 Ekim 2015 Çarşamba 11:51

banner143
banner134
 "Camiler ve Din Görevlileri Haftası" münasebetiyle Nevşehir İl Müftülüğü tarafından hazırlanan "Cami ve Namazla Arınma" programı Kapadokya Kültür ve Sanat Merkezinde düzenlendi.

Programa Nevşehir Valisi Mehmet Ceylan, Nevşehir Belediye Başkanı Hasan Ünver ,Nevşehir Milletvekilleri Mustafa Açıkgöz , Murat Göktürk , Mehmet Varol, Nevşehir Ticaret Borsası Başkanı İbrahim Salaş,Nevşehir İl Emniyet Müdürü Metin Kalayoğlu, Nevşehir Tarım Gıda ve Hayvancılık Müdürü Okan Yılmaz, Nevşehir Kamu Hastaneleri Sekreteri Muhammet Çömçe, NTSO Meclis Başkanı Seyit İnce, MHP İl Başkanı Göksel Taşçı, Nevşehir İl Müftüsü Yakup Öztürk, ; Müftü Vekili Yaşar Bolat, Müftü Yardımcısı A. Celalettin Altunkaya, Milli Eğitim Müdür Yardımcısı Fazıl Parlak, Emniyet Müdür Yardımcısı, Daire Amirleri, Din görevlileri ve vatandaşlar katıldı. 

Etkinlik, Saygı Duruşu, İstiklal Marşı ve Hafız Ömer Yiğit’in okuduğu Kur’an-ı Kerim tilaveti ile başladı.

İl Müftüsü Yakup Öztürk’ün açılış konuşmasının ardından Camiler ve Din Görevlileri Haftası münasebetiyle Diyanet İşler Emekli Başkan Yardımcısı Mehmet Altunkaya, Kültür Merkezi’nde bir konferans verdi.


Proğram bitiminde Nevşehir Valisi Mehmet Ceylan'a AK Parti Milletvekili Mustafa Açıkgöz tarafından plaket takdim edildi.

Nevşehir Külliyesi Yaptırma ve Yaşatma Derneği Başkanı İbrahim Salaş a katkı ve emekleri için plaketleri Nevşehir Milletvekili Mehmet Varol tarafından takdim edildi.


Kaynak: Yayıncı FİB Haber
banner15

İlgili Galeriler
Yorum yapabilmek için üye girişi yapmanız gerekmektedir. Üye değilseniz hemen üye olun.