banner461
banner195

Nevşehir’de Cemaati Kalmayan Camiler Ne Olacak ?

Nevşehir’de kentsel dönüşüm uygulaması çerçevesinde boşaltılan ve ardından yıkımı gerçekleştirilen mahallelerdeki camilerin cemaati de kalmadı.

Nevşehir’de Cemaati Kalmayan Camiler Ne Olacak ?
08 Şubat 2013 Cuma 10:44

banner143
banner134

 Kale ve çevresindeki Kale, Kaya, Şeyh Efendi ve Orta Bekdik gibi camilerin cemaati kalmadığı için camilerde dini görevli bulundurulup bulundurulmayacağı da merak konusu bir hal aldı.

Söz konusu uygulama çerçevesinde cemaati kalmayan ve bazıları da tarihi önem arz eden camilerin yıkılmaması bekleniyor ancak bu alana yeni konutlaşma yapılıp yapılmayacağının da henüz belli olmaması ile birlikte camilerin uzun süre atıl bir halde kalabileceği gözleniyor.

Kale ve civarındaki yer altı şehrinin turizme kazandırılması durumunda cemaati kalmayan camilerin bulunduğu alana yeni konut yapılmaması durumunda ise bu camilerin sadece görüntü için mi orada kalmaya devam edeceği de soru işaretleri arasında.

Haber:Ali Çamur


Kaynak: Yayıncı FİB Haber
banner15

İlgili Galeriler
Yorum yapabilmek için üye girişi yapmanız gerekmektedir. Üye değilseniz hemen üye olun.
Avatar
s.t - 5 yıl önce
her caminin yanıbaşına birkaç hacıabi yerleştirilirse düzelir herşey
Avatar
ahmet işgören - 5 yıl önce
yıkılsın arkadaşlar nasılsa alıştık değerlerimizi yıkmaya...
Avatar
S.A. - 5 yıl önce
bu camiler cevresi̇nde ev olmasada suan cemaati olan camiler merkeze yakin oldugu için hepside kullaniliyor ayrica tarihi degerleri̇ itibariyle de korunmasi gereken camiler