banner461
banner195

Nevşehir'de Çiftçi Eğitim ve Yayım Çalışmaları Devam Ediyor

Nevşehir'de de İl Gıda Tarım ve Hayvancılık Müdürlüğü tarafından başlatılan çiftçi eğitim ve yayım çalışmaları devam ediyor.

Nevşehir'de Çiftçi Eğitim ve Yayım Çalışmaları Devam Ediyor
15 Şubat 2016 Pazartesi 22:00

banner143
banner134
Nevşehir Gıda Tarım ve Hayvancılık İl Müdürlüğü konu uzmanları tarafından İlimiz Nevşehir Merkez Köy ve Kasabaların da ÇKS desteklemeleri, biçerdöver dane kayıplarının önlenmesi, Tarla faresiyle mücadele, Hububat hastalık ve zararlılarıyla mücadele, Patates hastalık zararlılarıyla mücadele ,Karantina çalışmaları, Anız yangınlarının önlenmesi, iyi tarım uygulaması, Organik tarım, ÇATAK, Meyve sebzelerde hastalık ve zararlılarla mücadele gibi konularda çiftçilere bilgilendirme toplantıları yapılmaktadır.

Nevşehir Gıda Tarım ve Hayvancılık İl Müdürü Okan YILMAZ, yaptığı açıklamada;

İl Müdürlüğümüz teknik personelleri tarafından, Merkez Köy ve Kasabalarımızda bölge çiftçisine ve ihtiyaca yönelik eğitim toplantıları düzenlenmeye devam etmektedir.

Bu toplantılarda üreticilerimizden gelen teknik ve mevzuatlarla ilgili sorulara da ilk elden cevap verilerek tespit edilmektedir dedi ve ihtiyaç duyulan konular da toplantılara belirli periyodlarda devam edeceğini bildirdi.​
Kaynak: Yayıncı FİB Haber
banner15

İlgili Galeriler
Yorum yapabilmek için üye girişi yapmanız gerekmektedir. Üye değilseniz hemen üye olun.