banner461
banner195

Nevşehir'de Çiftçiler yaban domuzlarından şikayetçi

Nevşehir’de çiftçiler ürünlerine zarar veren yaban domuzlarından şikayetçi.

Nevşehir'de Çiftçiler yaban domuzlarından şikayetçi
12 Eylül 2014 Cuma 17:58

banner143
banner134
Tuzköy’de tarımla uğraşan çiftçiler, Kızılırmak kenarında bulunan sazlık alanlardan gelen yaban domuzlarının ürünlerine zarar verdiğini ifade ettiler.Çifçilikle uğraşan Ali Türkmen, geceleri arazisine giren yaban domuzu sürüsünün mahsullerine zarar verdiğini belirtti.

Türkmen, ürünlerine zarar veren yaban domuzlarına karşı yetkililerden yardım beklediklerini ifade ederek, "Köydeki bütün çiftçiler olarak mağduruz. Ekili alanlarımıza her gece zarar veriyorlar. Gece evin dışına çıkmaya korkuyoruz. Sazlıkta gündüz yatıyorlar, geceleri de tarlalarımıza girip ürünlerimize zarar veriyorlar" dedi.

Yaban domuzlarını kaçırmak için tarlada yattıklarını, ateş yaktığını ve birkaç gece ses çıkaran patlayıcılar kullandıklarını kaydetti.

Türkmen, yaban domuzlarının her gece tarlasına girdiğini belirterek, "Böyle giderse ürünümüz kalmayacak. Yavaş yavaş gelip, tarladaki bütün ürünleri yeyip, tahrip ediyorlar. Mahsuller olgunlaşınca gelmeye başladılar. Ürün daha da olgunlaşınca ürüne tamamen gelecekler" diye konuştu.


Kaynak: Yayıncı FİB Haber
banner15

İlgili Galeriler
Yorum yapabilmek için üye girişi yapmanız gerekmektedir. Üye değilseniz hemen üye olun.
Avatar
cenderme. - 4 yıl önce
gülşehir cenderme ne yapıpıyor.
Avatar
yukseklili - 4 yıl önce
Ilk kez bi suruyle karsilastim sigira surulen inek surusu gibilerdi 17 tanesini rahat sayabildim. O surunun bi kabak tarlasina girip ne zarar verecegini tahmin edebiliyorum.