banner461
banner195

Nevşehir'de çinekop bereketi

Nevşehir'de Geçtiğimiz Haftalarda Çinekop Akımının Çok Olması Nedeniyle Çinekop Balığının Fiyatının düştüğünü gören vatandaşlar adeta balık tezgahlarına akın etti.

Nevşehir'de çinekop bereketi
18 Kasım 2014 Salı 21:34

banner143
banner134
Geçtiğimiz Haftalarda Çinekop Akımının Çok Olması Nedeniyle Çinekop Balığının Fiyatının düştüğünü gören vatandaşlar adeta balık tezgahlarına akın etti.

Fiyatları gören vatandaşlar daha önce böyle indirimi görmediklerini belirterek günlük ihtiyaçlarından daha fazla balık aldıklarını, buzdolaplarında saklayacaklarını söylediler.

Kayseri caddesi mevkiinde balıkçı tezgahı bulunan Uğur ÇEVİKLER, Sezonun başında 28 liraya kadar fiyatı yükselen Çinakopun fiyatının çok düştüğünü belirtti. ÇEVİKLER, “Çinekop denizde bol bol yakalandığı için son günlerde kilogram fiyatı 15 ila 17 lira civarındaydı. fakat buğün bir kilo çinekopu 13 liraya veriyoruz. Aşağı yukarı 6 yıldır böyle bir fiyata çinekop görülmedi.  Bizim için değişen bir şey yok. Balıktaki bu indirim 3 gündür devam ediyor. İndirimin kaç gün süreceği belli değil.Çinekop akımının çok olmasını fiyatın böyle gitmesini umut ediyoruz ifadesini kullandı.


Karadeniz Hamsi 5 Tl 
Kaynak: Yayıncı FİB Haber
banner15

İlgili Galeriler
Yorum yapabilmek için üye girişi yapmanız gerekmektedir. Üye değilseniz hemen üye olun.