banner461
banner195

Nevşehir'de Çocuklarına Siyasetçilerin Ve Eşlerinin Adını Verdi

Nevşehir’in Kozaklı ilçesinde Ali ve Ümre Öztürk çiftçi, çocuklarına çok sevdikleri siyasetçilerin ve eşlerinin isimlerini verdi. Çiftin ikisi erkek biri kız olan çocuklarının isimleri Tayyip, Abdullah ve Emine Gül.

Nevşehir'de Çocuklarına Siyasetçilerin Ve Eşlerinin Adını Verdi
05 Haziran 2015 Cuma 14:56

banner143
banner134

Nevşehir'in Kozaklı ilçesine bağlı Belekli köyünde çiftçilik yaparak geçimini sağlayan Ali Öztürk (38), AK Parti’nin ilk kurulduğu yıllardan beri Recep Tayyip Erdoğan ve Abdullah Gül’e hem kendisinin hemde ailesinin büyük sevgi duyduğunu söyledi. Bu sevgi nedeniyle ilk olarak annesi ve babası tarafından 2004 yılında dünyaya gelen ilk oğluna o dönem AK Parti Genel Başkanı ve Başbakan olan şimdiki Cumhurbaşkanı Recep Tayyip Erdoğan’dan esinlenerek ‘Tayyip’ ismini verdiklerini belirten Öztürk, 2006 yılında doğan ikinci oğluna ise kendisinin o dönem Başbakan Yardımcılığı ve Dışişleri Bakanlığı yapan ve sonrasında Cumhurbaşkanı olan Abdullah Gül’den esinlenerek ‘Abdullah’ ismini koyduğunu ifade etti.

İki oğluna iki ayrı sevdiği siyasetçinin ismini verdikten sonra geçtiğimiz yıl bir kız çocuklarının dünyaya geldiğini kaydeden Öz, kızlarına ise eşinin çok sevdiği Cumhurbaşkanı Recep Tayyip Erdoğan’ın eşi Emine Erdoğan’ın ismi ile birlikte Abdullah Gül’ün soyadını vererek ‘Emine Gül’ adını koyduklarını söyledi.

Baba ÖZ, Bir çocuğumuz daha olursa bu kez de şu anki Başbakanımız Ahmet Davutoğlu’nun ismini vereceğiz” dedi.


Kaynak: Yayıncı FİB Haber
banner15

İlgili Galeriler
Yorum yapabilmek için üye girişi yapmanız gerekmektedir. Üye değilseniz hemen üye olun.