banner461
banner195

Nevşehir'de Dar Gelirli Ünver’den Konut İstiyor

Nevşehir belediyesinin öncülüğünde ilimizde başlatılan konut atağı önümüzdeki yıllarda da devam edecek.

Nevşehir'de Dar Gelirli Ünver’den Konut İstiyor
21 Mart 2014 Cuma 16:32

banner143
banner134

 NEVŞEHİR(MHA) Nevşehir belediyesinin öncülüğünde ilimizde başlatılan konut atağı önümüzdeki yıllarda da devam edecek.

Toplu Konut İdaresi Başkanlığı ile beraber başlatılan konut atağının bundan sonraki bölümünde ilimizde konut ihtiyacı kalmayıncaya dek çalışmalarını sürdüreceklerini kaydeden Nevşehir Belediye Başkanı Hasan Ünver, Bekdik mahallesinde ise 600 konut inşa edileceğini belirtti.

2004 Yılında göreve geldikleri ilk günden itibaren yıllardır insanların başlarını sokabilecekleri bir yuva sahibi olmalarına büyük bir özen gösterdiklerini belirten Nevşehir belediye başkanı Hasan Ünver, dar gelirlinin de ev sahibi olabilmesi için bundan sonraki süreçte çalışmalarda bulunacaklarının altını çizdi.

Başkan Ünver, “Belediye başkanı seçildiğim günden bu yana Nevşehir halkının kendi evinin sahibi olabilmesine büyük önem verdik. Şu ana kadar Toplu Konut İdaresi Başkanlığımız ile yaptığımız projelerde gösterdi ki, İnsanımız başını sokabilecek bir ev sahibi olabilmek için tüm imkanlarını seferber ediyor. Kale ve civarındaki mahallelerin de bu kapsama dahil edilmesinin ardından önümüzdeki süreçte dar gelirlilerin konut sahibi olabilmelerine yönelikte projelerimizi hayata geçireceğiz. Kale dönüşüm projesi çerçevesinde Bekdik mahallesinde 600 konutluk bir projeyi hayata geçireceğiz. Burada Üniversitemiz araştırma yaptı. Araştırma sonuçları ortaya konuldu. Ve bu alanda konutlaşma yapılabileceği ortaya konuldu.” diye konuştu.


Kaynak: Yayıncı FİB Haber
banner15

İlgili Galeriler
Yorum yapabilmek için üye girişi yapmanız gerekmektedir. Üye değilseniz hemen üye olun.
Avatar
biran önce sayın başkan - 4 yıl önce
bir an önce bu konutların yapılmasını bekliyoruz. nevşehir'deki zengin ev sahibi simsarcılarından bıktık usandık. nevşehir gibi bi yerde konut kiraları almış başını gidiyo. sayın başkanım bu projeye öncelik vermenizi bekliyoruz
Avatar
bittimi - 4 yıl önce
2013 yılının başlarında 3000 konut yapacaktı onlar bitti mi şimdi 600 konutta daha yapacak
Avatar
BİR BİLEN - 4 yıl önce
sayın başkan bizde bir söz vardır gölge etme başka sülçüsan istemez demiş adam kırk beş sene önce yapılan dükkanlardan inşaat kullanma ruhsatı adı altında 1500 lira para alıyorsun birde bol keseden ev yapıyorsun.
Avatar
... - 4 yıl önce
Dar gelirliyi ev sahibi yapiyon allah razi olsun fakat toki site yonetimi neden dar gelirlinin butcesi disina cikarak avans bedeli topluyor acaba?
Avatar
ARİF KURT - 4 yıl önce
hi̇sseleri̇mi̇z beledi̇yede bekli̇yo ama hi̇ç üstüne uğrayan yok evleri̇mi̇zi̇ aldilar şi̇mdi̇ ki̇rada oturuyoruz 4. etap yapilacak dedi̇ler yeri̇ bi̇le belli̇ deği̇l
Avatar
akp li varolcu - 4 yıl önce
Dar gelirli diyon 30lira istiyon arti 800 tl aylik odeme diyon bskan asgari ucret kac tl haberin varmi
Avatar
ŞEFFAFLIK - 4 yıl önce
nerde ne yapilacak evi yikilip hisseye dönüştürülen bizlere çikar yol gösterilmiyor.hissen yitşmiyo başkasindan bul diyolar.ozaman beni evimi niye yikktiniz.alin hisse de sizin olsun.depenize çalin
Avatar
vatandas................ - 4 yıl önce
allah rızası icin bunları gör baskn suna bak sobalı evlere 500 diyolar nereye kadar yardım et.