banner461
banner195

Nevşehir'de Denetime Giden Sağlık Personelleri Darp Edildi

Nevşehir'de özel diş muayenehanesine denetimlere giden 4 kişilik sağlık ekibinden ikisi, doktorun yanında çalışan bir personel tarafından darp edildi.

Nevşehir'de Denetime Giden Sağlık Personelleri Darp Edildi
12 Haziran 2013 Çarşamba 14:42

banner143
banner134

 Nevşehir'in Derinkuyu ilçesinde bulunan özel diş muayenehanesine yıllık rutin denetimlerde bulunmak üzere giden 4 kişilik sağlık ekibinden ikisi, doktorun yanında çalışan bir personel tarafından darp edildi. Olay sonrasında İ. Şevki Atasagun Nevşehir Devlet Hastanesi'ne kaldırılan 2 personelden biri ayakta tedavi sonrasında taburcu edilirken diğeri aldığı darbelerden dolayı müşahede altına alındı.

Sağlık Müdürlüğü Sağlık Hizmetleri Şube Müdürü Ahmet Erkam Aydın, Çevre Sağlık Teknisyeni Ahmet Türközü, Oda Temsilcisi Mehmet Taşpınar ve şoförden oluşan 4 kişilik ekip, yılda 2 kez rutin olarak yaptıkları kontrol ve denetim görevleri gereği Derinkuyu ilçesinde diş hekimi Metin K.'nin sahibi olduğu özel muayenehaneye gitti. Gittiklerinde muayenehanede diş hekimi bulunmuyordu ama personel haricinde kişiler vardı. Ekibin geldiğini gören personel diğer kişileri dışarı çıkardı. Sağlık Müdürlüğü Sağlık Hizmetleri Şube Müdürü Ahmet Erkam Aydın, Çevre Sağlık Teknisyeni Ahmet Türközü hastaların tedavilerinin yapıldığı odaya girdiklerinde su dolu bardak, çöpün içerisinde pamuklar, diş bakım ve tedavisinde kullanılan ekipmanları da masa üzerinde sıralanmış vaziyette gördü. Bunun üzerine muayenehane de çalışan personelden biri saldırarak her ikisini de darp etti.

Olay sonrasında İ. Şevki Atasagun Nevşehir Devlet Hastanesi'ne kaldırılan Çevre Sağlık Teknisyeni Ahmet Türközü, soyadını bilmediği Metin isimli çalışan tarafından yapılan saldırıda burnunda ezilme ve çeşitli yerlerinde yaralanmalar olduğunu, gömleğinin kan lekeleri ile dolduğunu söyledi. Türközü, üzerinde bulunan kan lekeleri ile dolu gömleği çıkardığını ama yanında bulunduğunu da kaydetti.

Rutin olarak yılda 2 kez özel diş muayenehanelerinin denetimini yapmaları gerektiğini kaydeden Türközü, "Derinkuyu ilçesinde diş doktoru Metin K.'nin muayenehanesine kontrol ve denetim yapmak için Şube Müdürü Ahmet Erkam Aydın, Oda Temsilcisi Mehmet Taşpınar ve şoförle birlikte 4 kişi gitmiştik. Amacımız doktorun yerinde olup olmadığını, yerinde ise rutin denetimi yapıp gelmekti. Derinkuyu merkezde bulunan özel muayenehaneye gittiğimizde içeride birkaç kişiyle birlikte çalışanlar vardı ama doktor yerinde yoktu. Doktorun nerede olduğunu sorduğumuzda ise birazdan gelecek" dendi. Biz de doktoru beklemeye başladık. Personeller içeride bulunan hasta veya hastaya yakın kişileri dışarı çıkardı. Biz de hastaların muayene edildiği odaya geçtik. Su dolu bardak gördük. Çöpün içerisinde pamuklar vardı, diş bakım ve tedavisinde kullanılan ekipmanlarda masa üzerinde sıralanmış vaziyette duruyordu. O arada Doktor Metin K.'nin bir elemanı olan adı da Metin ama soyadını bilemiyorum hışımla içeri girdi, Şube Müdürümüz Erkam Bey otururken üzerine saldırdı. Ben de bir şeyler yapabilir miyim diye müdahale etmeye çalıştım ama yapamayacağımı anlayınca cep telefonuma davrandım. Ondan sonraki olayları ben de hatırlamıyorum. Darbe aldım" dedi.

Durumuyla ilgili tam olarak henüz bilgi verilmediğini ifade eden Türközü, "Yalnız müşahade altında, en az bir gün burada kalmam gerektiği söylendi. Hatta ben gerek olmadığımı söylediğim halde refakatçi kalması gerektiği söylendi. Bu nedenle de eşimi buraya çağırmak zorunda kaldım. Hukuki yollara başvuracağım, bu böyle kalmamalı. Sağlık personellerine saldırılar devam ediyor." diye konuştu.

Çevre Sağlık Teknisyeni Ahmet Türközü hastanede geçmiş olsun diye arayan bir arkadaşına cep telefonunda şunları söyledi: "Üzerim kanlarla doluydu, buraya gelince değiştirdim. Ama kanlı elbiselerim burada. Gösterebilirim. İlk anda söylenen burun için zedelenmesi var. Şuurum kayıptı, o anda filmleri çektiler. Hatırladığım kadarıyla önce Erkam Hocama saldırdılar, sonra ben ayırt etmeye çalıştım. Başaramayınca telefon açmaya çalıştım. Ondan sonrasını ben de hatırlamıyorum. Yalnız gitmedim, muayenehaneye gittiğimde birkaç kişi vardı. Hepsini biz gidince dışarı çıkardı."

Kaynak:Cihan

Kaynak: Yayıncı FİB Haber
banner15

İlgili Galeriler
Yorum yapabilmek için üye girişi yapmanız gerekmektedir. Üye değilseniz hemen üye olun.