banner421
banner461
banner195

Nevşehir'de deprem oldu.

Nevşehir'de deprem meydana geldi.

Nevşehir'de deprem oldu.

banner143
banner134
Nevşehir'de deprem meydana geldi. Nevşehir'de saat: 19:45 itibariyle çok güçlü hissedilen depremde şiddetli merkez üssü Kırşehir Çiçekdağ 5.4  büyüklüğünde deprem meydana geldi. Deprem,Nevşehir kent merkezinde de çok güçlü hissedildi. Boğaziçi Üniversitesi Kandilli Rasathanesi verilerine göre ise deprem Kırşehir'in çiçekdağ ilçesinde 5.4 büyüklüğünde meydana geldi.

Merkez üssü Çiçekdağ olan ve 4.9 şiddetinde meydana gelen deprem Nevşehir’de de hissedildi. Nevşehir’de on dakika içerisinde üç kez meydana gelen depremde bazı vatandaşların tedirgin olduğu gözlendi. Son sarsıntının ise Çiçekdağı merkezli olduğu ve 4.9 şiddetinde Akşam saatlerinde merkez üssü Çiçekdağı Kırşehir de meydana gelen 4.9 şiddetindeki deprem çevre illerin tamamında hissedildi.  Kandilli Rasathanesi ve Deprem Araştırma Enstitüsü tarafından yapılan açıklamaya göre deprem Çiçekdağı Kırşehir'de meydana geldi.  Yaklaşık 20 saniye kadar süren deprem Kırşehir, Nevşehir, Yozgat, Ankara ve Kayseri İllerinden Hissedildi. 

Kandilli Rasathanesi'nin verilerine göre Kırşehir'de meydana gelen 5.4 büyüklüğündeki deprem ilimiz Nevşehir de büyük paniğe neden oldu. Nevşehir'de çok güçlü hissedilen depremin merkez üssü Çiçekdağ'ın Çepni köyü olan deprem 19:40'ta meydana geldi. 

Merkez üssü Kırşehir Çiçekdağ da meydana gelen deprem Nevşehir’de de hissedildi. Nevşehir’de on dakika içerisinde üç kez meydana gelen sarsıntıda bazı vatandaşların tedirgin olduğu gözlendi. 

Son sarsıntının ise 
Çiçekdağı merkezli olduğu ve 4.9 şiddetinde sarsıntının meydana geldiği öğrenildi. 

Adeta beşik gibi sallanan Nevşehir'de özellikle çok katlı apartmanlarda oturan vatandaşlar korkudan sokağa çıktılar...

Şuana kadar elde edilen verilere göre Deprem'de hasar yada  can kaybı yok...


Kaynak: Yayıncı FİB Haber
banner15

İlgili Galeriler
Yorum yapabilmek için üye girişi yapmanız gerekmektedir. Üye değilseniz hemen üye olun.
Avatar
Cc - 2 yıl önce
Çiçekdağı Kırşehir merkezli 4.9 şiddeti
Avatar
Hüseyin ozturk - 2 yıl önce
Biz hiç sissetmedik1kattayiz
Avatar
Enişte - 2 yıl önce
Bizde hissetmedik valla