banner461
banner195

Nevşehir'de Dershanenin Ödüllü Sınavına Büyük Katılım Oldu

Nevşehir'de Maltepe Dershanesinin düzenlediği ve dereceye girenlerin ücretsiz okuma ve indirim hakkı kazanacağı sınava, 10 bin öğrenci katıldı.

Nevşehir'de Dershanenin Ödüllü Sınavına Büyük Katılım Oldu
04 Ocak 2014 Cumartesi 18:37

banner143
banner134

 Nevşehir'de Maltepe Dershanesi tarafından düzenlenen ve dereceye girenlerin kayıtlarda ücretsiz okuma ve indirim hakkı kazanacağı Başarı Planlama Sınavı’na, yaklaşık 10 bin öğrenci katıldı. Maltepe Dershanesi Müdürü Birol Şahin, bir rekor olan bu sayıyı, öğrenci ve velilerinin dershanelerin kapanmasını istemediği şeklinde yorumladıklarını belirtti.

Dereceye gireceklerin başarıları oranında indirim veya ücretsiz okuma imkanı kazanacağı sınav için öğrenciler, anne ve babalarıyla dershaneye akın etti. Yoğun ilgi sebebiyle dershane binasının önünde yığılma oldu. Nevşehir'de sınavı ilk, orta ve lise öğrencileri arasında bugün ve yarın olmak üzere sekiz oturum halinde düzenlediklerini belirten Şahin, “Dershaneler, eğitimde fırsat eşitliğini sağlayan önemli kurumlardır ve kapanmamalarını istiyoruz. Sınavımıza rekor katılım sağlanmış olması, öğrenci ve ailelerin kapanmaya karşı olduklarını göstermesi açısından son derece anlamlı.” dedi. Birol Şahin, Başarı Planlama Sınavı ile öğrencilerin mevcut durumlarını göreceklerini, dereceye gireceklerin önümüzdeki yıl yapılacak kayıtlarda bedava okuma veya indirim kazanacağını sözlerine ekledi.

Kaynak: Yayıncı FİB Haber
banner15

İlgili Galeriler
Yorum yapabilmek için üye girişi yapmanız gerekmektedir. Üye değilseniz hemen üye olun.