banner461
banner195

Nevşehir'de Dev Kompleks İnşaatı Sürüyor...

Mülkiyeti Nevşehir Belediyesi’ne ait eski Devlet Hastanesi’nin bulunduğu alanda Yapımına Başlanan Nevşehir Belediye Hizmet Binası ve Ticaret Kompleksinin inşaat çalışmaları Hızla sürüyor...

Nevşehir'de Dev Kompleks İnşaatı Sürüyor...
28 Temmuz 2014 Pazartesi 21:20

banner143
banner134

Nevşehir'de Dev Kompleks İnşaatı Sürüyor...Mülkiyeti Nevşehir Belediyesi’ne ait eski Devlet Hastanesi’nin bulunduğu alanda yaptırılacak Nevşehir Belediye Hizmet Binası ve Ticaret Kompleksinin inşaatı sürüyor.

Mülkiyeti Nevşehir Belediyesi’ne ait eski Devlet Hastanesi’nin bulunduğu alanda yaptırılacak Nevşehir Belediye Hizmet Binası ve Ticaret Kompleksinin inşaatı sürüyor.

HBC Mimarlık Mühendislik İnşaat Sanayi ve Ticaret Limited Şirketi tarafından yapımı üstlenilen Nevşehir Belediye Hizmet Binası ve Ticaret Kompleksinin kapalı inşaat alanı 51 bin 486 metrekare olarak belirlendi.

Nevşehir Belediyesi tarafından projelendirilen, Nevşehir Belediye Hizmet Binası ve Ticaret Kompleksi kapsamında 500 araçlık iki katlı otopark, 2 katlı alış veriş merkezi ve toplamda 105 işyerinin yapılması öngörülüyor.

Belediye hizmetlerinin daha etkin şekilde yürütülmesi için fiziki mekan anlamında da modern bir hizmet binasının da oluşturulacağı kompleks içerisinde ayrıca meydan bölümünde sosyal etkinlikler için anfi tiyatro bölümü oluşturulacak.

Kule cephelerinde yapılacak megaboardlar ve ses sistemleri sayesinde de yine çeşitli etkinliklerin yapılabileceği bir merkeze de dönüşecek alandan binlerce kişi aynı anda yararlanabilecek.

Modern kent oluşumunun en temel yapı sistemlerinden biri olarak da değerlendirilen , Nevşehir Belediye Hizmet Binası ve Ticaret Kompleksi’nin 1 yıl içerisinde hizmete kazandırılması öngörülüyor.

Nevşehir’in ana merkezinde olması nedeniyle sosyal hayatın da renklendirileceği bir yaşam alanı haline de gelecek , Nevşehir Belediye Hizmet Binası ve Ticaret Kompleksi ’nin,şehir merkezindeki sosyal, kültürel hareketliliğin artırılmasında önemli bir rol üstlenmesi de hedefleniyor.

NEVŞEHİR’DE DEV KOMPLEKS İNŞAATI SÜRÜYOR

NEVŞEHİR’DE DEV KOMPLEKS İNŞAATI SÜRÜYOR


Kaynak: Yayıncı FİB Haber
banner15

İlgili Galeriler
Yorum yapabilmek için üye girişi yapmanız gerekmektedir. Üye değilseniz hemen üye olun.