banner461
banner195

Nevşehir’de Dilencilikte Gelinen Son Nokta

Nevşehir’de dilencilerin son bulmuş olduğu yöntem vatandaşları canından bezdirmiş durumda.

Nevşehir’de Dilencilikte Gelinen Son Nokta
05 Aralık 2014 Cuma 15:26

banner143
banner134

 Nevşehir’de dilencilik yapanların yeni yöntemi vatandaşların duygularını sömürmeye yetecek cinsten olması dikkatlerden kaçmadı. Bir genç bayan eline mutfak tüpünü alarak cadde üzerinde vatandaşların yanına yaklaşıyor ve evimizin tüpü bitti tüp dolduracak paramız yok bize Allah rızası için yardımcı olun diyor. Kimi vatandaş bu duygu sömürüsü karşısında karşısında ki bayana acıyarak cebinden çıkarmış olduğu parayı veriyor, kimi vatandaş ise hüç aldırış etmeden dilenciliğin yeni yöntemi  diyerek aldırış etmeden geçiyor. Yanına gidip konuştuğumuz dilenciye sabahtan beri vatandaşlardan para alıyorsun doldur hadi tüpünü dediğimizde ilginç bir cevap vermesi ise hayretler verici idi. Henüz daha ev kirasını toplamadım onu da toplamam gerek dedi. Daha sonra ise gözlerden uzaklaşan dilenci genç kız daha kaç kişiden daha para alacak bilinmez ama dilencilikte son nokta ise duygu sömürüsü olduğu acı bir gerçek. 


Kaynak: Yayıncı FİB Haber
banner15

İlgili Galeriler
Yorum yapabilmek için üye girişi yapmanız gerekmektedir. Üye değilseniz hemen üye olun.
Avatar
selçuk - 3 yıl önce
son iki haberinizin de muhatabı olan " zabıta ve trafik polisleri" nevşehir'de ne iş yaparlar acaba. trafik polisleri yılda bi kaç gün araçları durdurup eksozu çıkart, filmleri sök der. kafamız şişiyor hergün ortada yoklar. bi yere park edip radar atmakla olmaz şehir içini gezsinler biraz. zabıtalar zaten hiç görmedim ne iş yapıyorlar bilmiyorum vallaha. aldıkları parayı hak etsinler helal etsinler.
Avatar
hayta yorumcu - 3 yıl önce
sayın fib haber sizde gitmesine izinmi verdiniz zabıta ya haber vermeden milleti sömürmesine gözmü yumdunuz yani. yakışmadı size
Avatar
metin saglam - 3 yıl önce
Bu dilenciler cirit atıyor bu memleketin zabıtaları nerde yan gelip yatıyor aldıkları para haram olsun yuh olsun.