banner461
banner195

Nevşehir'de Düğün magandalarına ceza yağdı

Nevşehir İl Emniyet Müdürlüğünce, düğünlerde silah ve havai fişek atıldığı gerekçesiyle yapılan denetimlerde yasağa uymayanlara para cezası uygulandı.

Nevşehir'de Düğün magandalarına ceza yağdı
07 Ağustos 2015 Cuma 22:04

banner143
banner134
Özellikle Yaz aylarının gelmesiyle birlikte artan düğünlerde havaya rast gele ateş edip, izinsiz havai fişek atanlara karşı, caydırıcı cezalar uygulandığı belirtildi.

Nevşehir İl Emniyet Müdürlüğü, yaz aylarının gelmesiyle birlikte yapılan düğün ve nişan törenlerinde silah kullanma ve izinsiz havai fişek atma olaylarına karşı ciddi tedbirler alıyor. Nevşehir İl Emniyet Müdürlüğünce, düğünlerde silah ve havai fişek atıldığı gerekçesiyle yapılan denetimlerde, 2 kişiye "tüfek kullanarak genel güvenliği kasten tehlikeye atmak" suçundan adli işlem yapıldı, 2 kişiye 1.672 lira para cezası verildi. Havai fişek atan 2 kişiye de 416 lira idari para cezası uygulandı.

Açıklamada, vatandaşların can ve mal güvenliğinin tehlikeye atılması nedeniyle, düğünlerde her türlü silah ile ateş edenler, izinsiz ve ruhsatsız kişilerce belirlenen yerler dışında havai fişek atanlar hakkında ilgili yasallar gereğince cezai işlemler uygulanacağını vurgulandı.


Kaynak: Yayıncı FİB Haber
banner15

İlgili Galeriler
Yorum yapabilmek için üye girişi yapmanız gerekmektedir. Üye değilseniz hemen üye olun.