banner461
banner195

Nevşehir'de Dünya Engelliler Günü Kutlandı

Nevşehir’de 3 Aralık Dünya Engelliler Günü, Özel İnsanlar Eğitim Merkezi tarafından düzenlenen bir program ile kutlandı.

03 Aralık 2014 Çarşamba 23:35

banner143
banner134
 Nevşehir’de 3 Aralık Dünya Engelliler Günü, Özel İnsanlar Eğitim Merkezi tarafından düzenlenen bir program ile kutlandı.

Nevşehir Belediyesi tarafından eğitilebilir düzeydeki engellilerin zihinsel ve sosyal gelişimlerine katkıda bulunmanın yanı sıra engelli olmanın getirdiği psiko-sosyal sorunların üstesinden gelinmesi ve onların toplumla entegre olabilmelerine yardımcı olunması amacıyla Kıratlıoğlu Mahallesi’nde oluşturulan Özel İnsanlar Merkezi’nde eğitim gören engelliler, 3 Aralık Dünya Engelliler Günü nedeniyle kutlama programı hazırladı.


Programa Nevşehir Valisi Mehmet Ceylan, Nevşehir Belediye Başkanı Hasan Ünver, Nevşehir Emniyet Müdürü Metin Kalayoğlu, Nevşehir İl Genel Meclis Başkanı Süleyman Özgün,Nevşehir Aile ve Sosyal Politikalar İl Müdürü Hüseyin Şener, İşkur Müdürü İlhan Temel, İl Dernekler Müdürü Yakup Yavuzkan, Nevşehir Ticaret Borsası Başkanı İbrahim Salaş, Nevşehir Ticaret ve Sanayi Odası Meclis Başkanı Seyit İnce, Başkan Vekili Mehmet Varol, AK Parti Nevşehir İl Başkanı M.Ali Tanrıver, AK Parti Merkez İlçe Başkanı Salih Açıkgöz, AK Parti Gençlik Kolları Başkanı M.Rauf Yanar, Ürgüp Belediye Başkanı Fahri Yıldız,Kavak Belediye Başkanı Celal Yiğit, İş Adamı Musa Ertaş, AK Parti Eski İl Başkanı Ersan Erkut, İstanbul Nevşehirliler Dernek Başkanı Mustafa Şen, özel rehabilitasyon merkezi temsilcileri, kurum ve daire müdürleri ile engelli öğrencilerin aileleri katıldı.


Programda, öğrenciler tarafından hazırlanan playback şovlar, dans gösterileri sunuldu. Öğrencilerin okuduğu şiirler, dans şovları ve playback gösterileri izleyicilerden büyük alkış aldı.


Program sonunda protokol üyeleri ve davetliler, okul öğrencileri tarafından yapılan, resim, el işi ve mum sergisini gezdi. 


Kapadokya Kültür ve Sanat Merkezinde, düzenlenen etkinlikte, engelliler oluşturdukları koro ile playback gösterisinin yanı sıra halk oyunları gösterisi de büyük beğeni topladı.


Etkinlikte ayrıca engellilerin merkezde yapmış oldukları el sanatları ürünleri de Kapadokya Kültür ve Sanat Merkezi Fuayene salonunda satışa sunuldu.

El sanatları ürünlerinden elde edilecek gelir, Özel İnsanlar Eğitim Merkezi’nden yararlanan engellilerin ihtiyaçları doğrultusunda harcanacak.Kaynak: Yayıncı FİB Haber
banner15

İlgili Galeriler
Yorum yapabilmek için üye girişi yapmanız gerekmektedir. Üye değilseniz hemen üye olun.
Avatar
engel biziz - 4 yıl önce
maşallah herkes günün anlam ve önemini belirten güzel konuşmalar yapıyor. ancak, yasada olmasına ve bu kadar teşviğe rağmen iş adamları yeteri kadar özürlü çalıştırmıyor ya da çalıştırdığından en zor ve onların yapamayacağı işler veriliyor. devlet büyüklerimiz de ne hikmetse engellilere gıdım gıdım kadro veriyor. engelli sınavına yüzü kızarmadan alınan raporlarla bir sürü insan giriyor ve yerleşiyor. esas engelliler boşta kalıyor. biz de böyle umutlu sözlerle engellileri avutuyoruz. kos koca 75 milyonluk ülkede en son engelli kpss'de 4binküsür kadro verildi. yazık değil mi bu çocuklara. yüreği yanan varsa, gerçekten engellileri düşünen varsa, devlet kadrolarındaki özürlü kadrolarının en azından dörtte üçünü doldurun. gaziler de bizim. onları nasıl yerleştirdik. şehit yakınları da bizim. onları da ikinci iş imkanıyla yerleştirdik. helal hoş olsun. ama bu engelliler kimin?