banner461
banner195

Nevşehir'de Durmak Yok YOL'a Devam...

Nevşehir Milletvekilleri Ebubekir Gizligider ve Erdal Feralan ile birlikte inceleme gezisi yapan Vali Mehmet Ceylan, yapımı tamamlanan Ürgüp-Avanos ve çalışmaları devam eden Avanos-Özkonak-Kalaba karayolları hakkında Nevşehir İl Özel İdaresi yetkililerinden bilgi aldı.

Nevşehir'de Durmak Yok YOL'a Devam...
10 Kasım 2013 Pazar 14:01

banner143
banner134
"Nevşehir Milletvekili Ebubekir Gizligider'in Yorumuyla tamamlanan yollarımız için bakın neler söyledi:"


-30 yıldır dillendirilen ve bizim 3 ayda bitirdiğimiz Avanos - Ürgüp turizm yolu gururlanmak isteyen herkes için hazır...
-Bu yol sadece Ürgüple Avanosu değil 3 milyon misafirimizle belki Japonya ile 
-Özkonak-Topaklı arası 21 km.lik yol çalışmamız hızla devam ediyor.Kozaklı Kapadokya'ya ve merkeze 26 km yaklaşıyor.
-1997de temeli atılan Doyduk barajını 2 yılda bitirmek bize nasipmiş.150.000 dönümün sulanması hayaldi gerçek oluyor.


Nevşehir milletvekilleri Ebubekir Gizligider ve Erdal Feralan ile birlikte inceleme gezisi yapan Vali Mehmet Ceylan, yapımı tamamlanan Ürgüp-Avanos ve çalışmaları devam eden Avanos-Özkonak-Kalaba karayolları hakkında İl Özel İdaresi yetkililerinden bilgi aldı.
 Vali Mehmet Ceylan, Ürgüp Kaymakamı Tuğba Yılmaz ve Avanos Kaymakamı Mustafa Eldivan'ın da eşlik ettiği inceleme gezi sonrasında bir açıklama yaparak, 8 kilometre uzunluğundaki yeni Avanos-Ürgüp yolunun genişiliğinin 7 metre olduğunu, yapılan çalışmalarla genişliğin 14 metreye kadar çıkarıldığını ifade etti.

Keşif bedelinin 5 milyon 500 bin lira olan yolun İl Özel İdaresi ekipleri tarafından yaklaşık 3 milyon liralık bir harcama ile tamamlandığını kaydeden Vali Mehmet Ceylan, yol yapımı için Kültür ve Turizm Bakanlığı'ndan sağladıkları kaynak için milletvekillerine teşekkür etti.

  Yapımı devam eden 20 kilometre uzunluğundaki Avanos-Özkonak-Topaklı karayolunun 2014 yılı içerisinde tamamlanacağını belirten Vali Mehmet Ceylan, yolun hizmete açılmasının ardından Nevşehir-Kozaklı arasındaki ulaşım mesafesinin 26 kilometre kısalacağını vurguladı. 


İl Özel İdaresi tarafından yürütülen çalışmalarda bugüne kadar 4 kilometre yolun yapımının tamamlandığını kaydeden Vali Mehmet Ceylan, yol için yaklaşık 6 milyon 500 bin TL harcanmasının öngörüldüğünü dile getirdi. 


Milletvekili Feralan da Avanos-Ürgüp arasındaki yolun dar oluşu nedeniyle yıllardır ciddi tehlikeler oluşturduğunu ifade ederek, yeni yol ile birlikte iki ilçe arasındaki mesafenin 5 dakikaya düştüğünü söyledi.

Yoldaki çalışmanın tamamlanmasının ardından Devrent Vadisi'nin trafiğe kapatılacağını belirten Feralan, bu sayede vadi içerisindeki peribacalarının tehlikeden kurtulacağını kaydetti.

Gizligider ise Devrent Vadisi'nin trafiğe kapatılmasının ardından burada yerli ve yabancı turistler için yaya yolları oluşturulacağını ve bu alanda çeşitli turlar düzenlenebileceğini belirtti.


İnceleme gezisi sonunda Vali Mehmet Ceylan ve beraberindekiler yol yapımında çalışan işçilere baklava ikram etti.


Kaynak: Yayıncı FİB Haber
banner15

İlgili Galeriler
Yorum yapabilmek için üye girişi yapmanız gerekmektedir. Üye değilseniz hemen üye olun.
Avatar
Anonim - 5 yıl önce
çok sayıda yerli ve yabancı konuk ağırlıyan ilimizin tuzköy havaalanını nevşehire bağlayan karayolununda çevre düzenlemesiyle birlikte daha yüksek standartlarda yapılmasını temenni ediyoruz