banner461
banner195

Nevşehir'de EKMEK kavgasında kimin dediği olacak? Esnaf İsyanda

Nevşehir de 8 gündür BİM marketinde 70 kuruş olan ekmeği müşteri çekebilmek için 40 kuruştan satmaya başlamasıyla isyan bayrağı kaldıran Nevşehir'de fırınlar ve bakkallar zor günler yaşıyor.

Nevşehir'de EKMEK kavgasında kimin dediği olacak? Esnaf İsyanda
24 Mart 2014 Pazartesi 18:34

banner143
banner134
Nevşehir'de EKMEK kavgasında kimin dediği olacak? Esnaf İsyanda...

FİB Haber Merkezimize yaptıkları açıklamalarıyla şikayetlerini dile getiren çok sayıda esnaflarımız Nevşehir de 8 gündür Bim 40 kuruşa ekmek satıyor esnaf kan ağlarken kimseden ses seda çıkmıyor. Unutulmasın ki yarın taputunuzdan kim tutacak yine bizim esnafımız tutacak.
FİB Haber Merkezi vasıtasıyla buradan Tüm Nevşehirli yetkililerimize,Bakkallar odasına, Fırıncılar odasına ve Esnaflar odasını göreve davet ediyoruz. Yaşanan Mağduriyetimizin ortadan kalkaması için herkesi bu bilinçle göreve davet ediyoruz.

Artık sabrımız tükendi.Bizim sesimize kulak verilmesini yetkililerin bu haksız rekabete bir dur demesi gerektiğini düşünüyoruz yoksa Nevşehir de bir çok esnaf artık evine ekmek götüremez duruma düşecek dediler.

FİB Haber Merkezi olarak konunun takipçisi olacağız.BİM ve Yetkili birimlerden ve odalardan yapılacak açıklamaları sizlerle paylaşacağız.
Kaynak: Yayıncı FİB Haber
banner15

İlgili Galeriler
Yorum yapabilmek için üye girişi yapmanız gerekmektedir. Üye değilseniz hemen üye olun.
Avatar
Mehmet - 4 yıl önce
hangi bim satıyomuş 40 kuruşa daha dün bim den 70 kuruşa ekmek aldım.
Avatar
vatandaş - 4 yıl önce
iyi olmuş çok güzel fiyata satıyorlar.zaten ekmeğin de bana göre olması gereken fiyatı o.inşallah tüm fırınlara yayılırda vatandaş ucuz ekmek yer.gerçi bizim fırıncılar onada bir çözüm bulup bukez de gramajından çarparlar.çünki yüz yok adamlarda.
Avatar
mari - 4 yıl önce
rekabet
Avatar
x.z. - 4 yıl önce
serbest piyasa :)
Avatar
fib-haber - 4 yıl önce
bimde daha düne kadar 70 kuruş idi ekmek, ama gerçekten 40 kuruş ise gayet de makul bir fiyat olmuş,tüketiciyi savunmayi da ihmal etmemek lazım üreticiyi savunurken,5 kişilik bir ailenin günde 5 ekmek tükettiğini düşünsek ayda 100 lirayı aşkın ekmek parası verecek zaten aldığı 900 lira ve yaklaşık 400 ünü kiraya verdiğini düşünelim,sadece üretici talep ediyor diye yazmamak lazım dengeyi korumak lazım tüketici ile de .
Avatar
misafir - 4 yıl önce
az kazansın fırınlarda inş 30 krş düşer...son model arabalara binmede lüks evlerde oturmada değil fırıncılar...
Avatar
Ekmek - 4 yıl önce
Ekmek cıler ve fırıncılar odası başkanı yokkıi müdahil olsun
Avatar
SAYIN MİSAFİR - 4 yıl önce @misafir
allah tan kork be 1 gün gdahi izin kullanmadan her gece kalk firina bi gelde görelim hazir ekmeği löm löm atmayi bilirsin sen daha ekmeğin kiymetini bilmezsinki