banner461
banner195

Nevşehir’de Engelliler, artık sosyal hayatın vazgeçilmezleri oldular

Nevşehir Belediyesi’nin bünyesinde oluşturduğu Özel İnsanlar Eğitim Merkezi’nin hizmete kazandırılmasıyla birlikte eğitilebilir zihinsel engelliler artık sosyal hayatın birer parçası haline gelmeyi başardılar.

Nevşehir’de  Engelliler, artık sosyal hayatın vazgeçilmezleri oldular
15 Ekim 2014 Çarşamba 10:53

banner143
banner134

Nevşehir Belediyesi’nin bünyesinde oluşturduğu Özel İnsanlar Eğitim Merkezi’nin hizmete kazandırılmasıyla birlikte eğitilebilir zihinsel engelliler artık sosyal hayatın birer parçası haline gelmeyi başardılar. Spordan tarıma, el sanatlarından dil eğitimine kadar farklı alanlarda uzman eğiticiler tarafından eğitilerek topluma kazandırılmaya çalışılan engelliler, kendilerine imkan verilmesi halinde neler yapabilecekleri de ortaya koyabilmenin mutluluğunu yaşıyorlar.

Geçtiğimiz Şubat ayı içerisinde Nevşehir Belediyesi tarafından Kıratlıoğlu Mahallesi’nde oluşturulan Özel İnsanlar Eğitim Merkezi’ne devam eden eğitilebilir zihinsel engellilere yönelik çalışmalarda artarak devam ediyor.

Merkezde spor yaparak güne başlayan engelliler, daha sonra bir dizi beceri eğitimlerine katılıyorlar. Alanlarında uzmanlaşmış eğiticilerin gözetiminde ailelerinin de kendilerine gösterdiği ilginin de etkisi ile engelliler sosyal hayatın da temel bir parçası olduklarını bilgi ve becerileri ile ortaya koyuyorlar.

Nevşehir’de gerçekleştirilen bir dizi organizasyonlarda da ilk sıralarda yer almaya büyük bir özen gösteren engelliler, bir çok alanda gösterdikleri performansları ile de dikkatleri üzerlerine çekmeyi başarıyorlar.


Kaynak: Yayıncı FİB Haber
banner15

İlgili Galeriler
Yorum yapabilmek için üye girişi yapmanız gerekmektedir. Üye değilseniz hemen üye olun.
Avatar
ali karli - 4 yıl önce
Cok guzel oldu emeği geçen herkese teşekkür ederim fakat daga fazlası gerek