banner461
banner195

Nevşehir’de eski gaz sayaçları değiştiriliyor

Türkiye’nin 2. en yaygın özel natürel gaz dağıtım şirketi olan Enerya; Konya, Denizli, Niğde, Nevşehir, Aksaray ve Konya’nın Ereğli ilçesinde 10 yılını dolduran natürel gaz sayaçlarının değiştirilmesi için sökme takma işlemlerine başladı.

Nevşehir’de eski gaz sayaçları değiştiriliyor
13 Nisan 2015 Pazartesi 10:11

banner143
banner134

 Türkiye’nin 2. en yaygın özel natürel gaz dağıtım şirketi olan Enerya; Konya, Denizli, Niğde, Nevşehir, Aksaray ve Konya’nın Ereğli ilçesinde 10 yılını dolduran natürel gaz sayaçlarının değiştirilmesi için sökme takma işlemlerine başladı. Mülkiyeti Enerya ya ait olan sayaçların değiştirme işlemi hiçbir ücret talep edilmeden gerçekleştiriyor. 3516 Sayılı “Ölçüler ve Ayar Kanunu” gereği Enerya, başta güvenliği sağlamak üzere, ölçümlerin doğru ve adaletli inşa edilmesi amacıyla mevzuatta da yer alan 10 yılını dolduran natürel gaz sayaçlarının değişim işlemlerine başladı.

Enerya’nın 2015 Nisan ayından itibaren kademeli olarak uygulamaya başladığı sayaç kalibrasyon işleminin ardından takılacak yeni sayaçlar da 10 yıl müddetle kullanılabilecek. Enerya sayaç değişim çalışmalarını Ekim 2015’e kadar tamamlayacak.

Aboneler 444 8 429 numaralı Enerya Davet Merkezi’nden ayrıntılı bilgiye ulaşabilecekler.

beserhaber


Kaynak: Yayıncı FİB Haber
banner15

İlgili Galeriler
Yorum yapabilmek için üye girişi yapmanız gerekmektedir. Üye değilseniz hemen üye olun.