banner461
banner195

Nevşehir'de Girişimcilik Kursu Protokolü İmzalandı

Nevşehir Ticaret ve Sanayi Odası ve Nevşehir Çalışma ve İş Kurumu İl Müdürlüğü işbirliği ile ortaklaşa düzenlenecek olan Girişimcilik Kursuna ilişkin protokol bugün Oda hizmet binasında düzenlenen törenle imzalandı.

Nevşehir'de Girişimcilik Kursu Protokolü İmzalandı
27 Ağustos 2013 Salı 17:07

banner143
banner134
Nevşehir Ticaret ve Sanayi Odasında NTSO Başkanı Arif Parmaksız ile İş-kur Nevşehir Şube Müdürü İlhan Temel arasında İmzalanan protokole göre, 150 gence 3 ay süre ile girişimcilik eğitimi verilecek ve eğitimi başarıyla tamamlayanlar KOSGEP kredilerinden faydalanabileceklri belirtildi.

Oda binasında gerçekleştirilen imza töreninin ardından konuşan Ticaret ve Sanayi Odası Yönetim Kurulu Başkanı Parmaksız,Yapılan karşılıklı protokol çerçevesinde, 150 kişilik Girişimcilik Kursu açılacağını ve kursa katılanlara günlük 20 TL harçlık verileceğini ifade etti.

3 ay gibi bir dönemde sürecek olan kursa katılanların sigortalarının yapılacağını ve kursu başarıyla bitirerek Girişimcilik Sertifikası almaya hak kazananların KOSGEP kredilerinden faydalanabileceklerini ifade etti.

NTSO Başkanı Parmaksız, Düzenlenecek kurslarla Nevşehir'de yeni bir istihdam alanı sağlayacağını ve genç girişimcileri iş hayatına kazandıracağını vurgulayarak kursiyerlere başarı dileklerinde bulundu.


Kaynak: Yayıncı FİB Haber
banner15

İlgili Galeriler
Yorum yapabilmek için üye girişi yapmanız gerekmektedir. Üye değilseniz hemen üye olun.