banner461
banner195

Nevşehir’de halk oyunları eğitimi ve türk halk müziği koro çalışmaları başlıyor

Nevşehir Belediyesi Kültür ve Sosyal İşler Müdürlüğü tarafından Kapadokya Kültür ve Sanat Merkezi’nde 2014-2015 dönemi, Halk Oyunları Eğitimi ve Türk Halk Müziği Topluluğu koro çalışmaları bu hafta sonunda başlıyor.

Nevşehir’de halk oyunları eğitimi  ve türk halk müziği koro çalışmaları başlıyor
11 Eylül 2014 Perşembe 10:45

banner143
banner134

 Nevşehir’de halk oyunları eğitimi  ve türk halk müziği koro çalışmaları başlıyor

Nevşehir Belediyesi Kültür ve Sosyal İşler Müdürlüğü tarafından Kapadokya Kültür ve Sanat Merkezi’nde 2014-2015 dönemi,  Halk Oyunları Eğitimi  ve Türk Halk Müziği Topluluğu koro çalışmaları bu hafta sonunda başlıyor. 

Nevşehir’de müzik kültürünün yaygınlaşması ve bu alanda kendini geliştirmek isteyen her yaş grubundaki vatandaşların becerilerinin de değerlendirilmesi kapsamında Nevşehir Belediyesi Kültür ve Sosyal İşler Müdürlüğü, her dönem bir dizi eğitim çalışmaları yürütüyor.

Bu kapsamda çocuk ve gençlere Türkiye’nin çeşitli yörelerine ait halk oyunlarının öğretilmesi amacıyla Halk Oyunları eğitimleri verilirken,  Nevşehir Belediyesi Türk Halk Müziği Topluluğunda yer almak için müzikle ilgili her yaş grubundan kişilerin katılabileceği Türk Halk Müziği Koro eğitimini de veriliyor.

Hafta içi ve hafta sonu olarak iki farklı kategoride düzenlenen Halk Oyunları eğitimine katılmak isteyenler ,  Aksaray Caddesi üzerindeki Kapadokya Kültür ve Sanat Merkezi’ne kayıt yaptırarak , 14 Eylül 2014 Pazar günü saat 16.00’ da başlayacak eğitime katılabilecekler.

 


Kaynak: Yayıncı FİB Haber
banner15

İlgili Galeriler
Yorum yapabilmek için üye girişi yapmanız gerekmektedir. Üye değilseniz hemen üye olun.