banner461
banner195

Nevşehir'de Hız Limitleri Değişti

Nevşehir İl Trafik Komisyonu Nevşehir'de bazı yollardaki hız limitini yeniden düzenledi.Nevşehir’de yeniden belirlenen hız limitleri şu şekilde;-

Nevşehir'de Hız Limitleri Değişti
02 Haziran 2014 Pazartesi 17:23

banner143
banner134

 Hızınıza ve Kemerinize Dikkat

NEVŞEHİR(MHA) Karayolu Güvenliği Yüksek Kurulu tarafından gerçekleştirilen toplantıda 2020 yılına kadar trafik kazası sonucu ölümlerin yüzde 50 oranında azaltılması amacıyla Karayolu Güvenliği Yüksek Kurulu tarafından gerçekleştirilen toplantıda 2020 yılına kadar trafik kazası sonucu ölümlerin yüzde 50 oranında azaltılması amacıyla, hız kontrolü ve emniyet kemeri kullanımı konusunda kamuoyunda farkındalığı artırabilmek için 2013-2014 yıllarının ” Emniyet Kemeri ve Hız Kontrol Yılı” olarak ilan edildi.

Buna göre Nevşehir’de yeniden belirlenen hız limitleri şu şekilde;- 300-16 K.K. Nolu Nevşehir çevre yolunun Aksaray Caddesi ile Avanos-Ürgüp yol kavşağı arasında bulunan kesiminde 70 km/saat hız sınırı.- Gazi Caddesinden itibaren Uçhisar yol kavşağına kadar olan kesimde 70 km/saat hız sınırı. Belirtilen güzergah haricinde şehir içinde tüm yollarda hız limitinin 50 km/saat olduğu belirtilerek, sürücüler trafik kurallarına uyması konusunda uyarıldı.


Kaynak: Yayıncı FİB Haber
banner15

İlgili Galeriler
Yorum yapabilmek için üye girişi yapmanız gerekmektedir. Üye değilseniz hemen üye olun.
Avatar
değişmemiş - 4 yıl önce
haberin başlığına bakıpta aldanmayın.. değişen bir şey olmamış. komisyon zahmet etmiş bir çay içip dağılmışlar