banner461
banner195

Nevşehir'de İletişim Yoluyla Dolandırıcılığa Dikkat!

İlimiz Nevşehir'in genel güvenliğine ilişkin yürütülecek hizmetlere toplumun katılımı ve desteğini sağlamak, güvenliğe ilişkin sorunları yerel düzeyde tespit etmek ve hizmetleri geliştirmek amacıyla Nevşehir Valiliği Başkanlığı’nda İl Emniyet Müdürlüğü Kent Güvenlik Danışma Kurulu Toplantısı “İletişim Yoluyla Dolandırıcılık” gündemi ile gerçekleştirildi.

Nevşehir'de İletişim Yoluyla Dolandırıcılığa Dikkat!
08 Aralık 2015 Salı 17:08

banner143
banner134
Toplantıya Odamızı temsilen katılan NTSO Yönetim Kurulu üyesi Hakan Kavas toplantı sonrasında yaptığı açıklamada“Telefonla arayarak kendisini kamu görevlisi olarak tanıtıp, telefon hatlarının teröristlerce kullanıldığını ve terör örgütlerine yardımda bulunulduğunu söyleyen dolandırıcılara itibar edilmemesi gerekmektedir. Hiçbir kamu görevlisi kendisini polis veya savcı olarak tanıtıp vatandaşlardan para veya altın talep etmez.” Şeklinde konuştu.
İlimizin güvenliği konusunda her bireye düşen görevler olduğunu belirten Kavas; “Telefonla aranarak dolandırıcılığa maruz kalınması örneklerine çevremizde sıkça rastlıyoruz. Bu durumun önüne geçmek, halkımızı bu dolandırıcılara karşı uyarmak ve onlara itibar etmemeleri sağlamak için biz de Oda olarak gerekli duyuruları yapıyoruz, yapmaya da devam edeceğiz.” Dedi. 


Kaynak: Yayıncı FİB Haber
banner15

İlgili Galeriler
Yorum yapabilmek için üye girişi yapmanız gerekmektedir. Üye değilseniz hemen üye olun.