banner461
banner195

Nevşehir'de İran ve Afgan Uyruklulara Türkçe Eğitimi

Nevşehir Halk Eğitim Merkezi ve Akşam Sanat Okulu Müdürlüğü ilimize geçici sürelerde barınmak üzere gelen yabancı uyruklulara yönelik Türkçe eğitimi kursları düzenlemeye devam ediyor.

Nevşehir'de İran ve Afgan Uyruklulara Türkçe Eğitimi
02 Aralık 2014 Salı 16:34

banner143
banner134

NEVŞEHİR(MHA) Nevşehir Halk Eğitim Merkezi ve Akşam Sanat Okulu Müdürlüğü ilimize geçici sürelerde barınmak üzere gelen yabancı uyruklulara yönelik Türkçe eğitimi kursları düzenlemeye devam ediyor.

Son yıllarda sayıları hızla artan yabancı uyruklu kişilerin ilimizde bulundukları süre içerisinde ihtiyaçlarını karşılayabilecek düzeyde Türkçe öğrenmelerini ve konuşabilmelerini amaçlayan kurslar gelen talepler üzerine düzenleniyor.

Geçtiğimiz ay başlayan ve 2015 Ocak ayının ortalarında sona erecek olan yeni Türkçe eğitim kursuna bu kez ilimizde bulunan İran ve Afganistan uyruklu toplam 20 dolayında kişi katılıyor.

Kurs yetkilileri, ülkelerinden çeşitli nedenlerle ayrılarak ülkemize gelip Nevşehir’e yerleşen İran ve Afganistan uyruklu kişilere bu kurslarda sertifika verilemediğini, zira bu kişilere mavi kart verilemediği için sertifika düzenlenemediğini belirttiler.


Kaynak: Yayıncı FİB Haber
banner15

İlgili Galeriler
Yorum yapabilmek için üye girişi yapmanız gerekmektedir. Üye değilseniz hemen üye olun.