banner461

Nevşehir'de İzleme Kuruluna Yeni Üye Seçilecek

Nevşehir Adli Yargı İlk Derece Mahkemesi Adalet Komisyonundan yapılan açıklamada Nevşehir’de oluşturulan izleme kurulundaki bir istifa nedeniyle yeni yedek üye seçimi yapılacağı belirtildi.

Nevşehir'de İzleme Kuruluna Yeni Üye Seçilecek
11 Ocak 2016 Pazartesi 17:00

banner143
banner134
Nevşehir Adli Yargı İlk Derece Mahkemesi Adalet Komisyonundan yapılan açıklamada Nevşehir’de oluşturulan izleme kurulundaki bir istifa nedeniyle yeni yedek üye seçimi yapılacağı belirtildi.

Açıklamada “4681 sayılı Ceza İnfaz Kurumları ve Tutukevleri İzleme Kurulları Kanunu ve Ceza İnfaz Kurumları ve Tutukevleri İzleme Kurulları Yönetmeliği gereğince kurulan Nevşehir İzleme Kurulunun yedek bir üyesinin istifa etmesi nedeniyle, izleme kurulu yedek üyeliği boşalmıştır. Boşalan Nevşehir Ceza İnfaz Kurumları ve Tutukevleri İzleme Kurulu yedek üyeliğine seçilmek suretiyle atama yapılacaktır. 

Konuyla ilgili yapılan açıklamada izleme kurulunda görevlisinin istifası ile boşalan Nevşehir Ceza İnfaz Kurumları ve Tutukevleri izleme kuruluna bir yedek üye seçilecek.


Söz konusu izleme kuruluna seçilebilmek isteyenlerin en geç 29 Ocak 2016 günü mesai bitimine kadar başvuruda bulunması gerekiyor. Kurula seçilebilmek için müracaatta bulunanların otuz beş yaşını doldurmuş olması, Üniversitelerin Tıp, Eczacılık,Hukuk, Kamu Yönetimi, Psikoloji, Eğitim Bilimleri gibi dallarından mezun olmuş olmak, kamu kurum ve kuruluşlarında en az 10 yıl süreyle çalışmış olmak, herhangi bir siyasi partinin il ve merkez ilçe yönetimlerinde görev almıyor olmak gibi şartları taşıması gerekiyor.

 İzleme Kuruluna seçilebilmek için gereken şartlar; İzleme kuruluna üye seçilebilmek için Devlet Memurları Kanununda öngörülen genel şartlara haiz olmak, Otuz beş yaşını doldurmuş olmak, Tıp, Eczalılık, Hukuk, Kamu Yönetimi, Sosyoloji, Psikoloji, Sosyal Hizmetler, Eğitim bilimleri ve benzeri alanlarda en az dört yıllık yüksek öğretim kurumlarından veya bunlara denkliği kabul edilen yurt dışındaki yüksek öğretim kurumlarından mezun olmak ve mesleği ile ilgili olarak kamu kurum ve kuruluşlarında yada özel sektörde ez az on yıl çalışmış bulunmak, Kişisel nitelikleri ile çevresinde dürüst, güvenilir ve ahlaklı olarak tanınmış olmak, herhangi bir siyasi partinin merkez, il veya ilçe teşkilatlarında görevli bulunmamak, İzleme kuruluna üye seçilemeyecek olanlar; Ceza İnfaz Kurumları ve Tutukevleri ile ilgili ihale, alım, satım ve benzeri hukuki ilişkilere taraf olanlar,

Görev yapacakları Ceza İnfaz Kurumları veya Tutukevlerinde bulunan hükümlü ve tutuklulardan birisinin işlediği suçtan kendileri veya ikinci derece tutuklulardan birisinin işlediği suçtan kendileri veya ikinci derece dahil hısımları zarar görenler, Görev yapacakları Ceza İnfaz Kurumları ve Tutukevlerindeki hükümlü ve tutuklulardan biri ile aralarında evlilik, vesayet veya ikinci derece dahil hısımlılık ilişkisi bulunanlar, izleme kurulu üyeliğine seçilemezler. Cezaevi İzleme Kurulu Üyeliklerine başvuruda bulunacakların dilekçe, kimlik fotokopisi, adli sicil kaydı, kamu kurum veya kuruluşlarında veya özel sektörde en az 10 yıl çalıştığına dair belge, diploma fotokopisi ile başvurularının Nevşehir Adli Yargı İlk Derece Mahkemesi Adalet Komisyonuna başvurmaları gerekmektedir” denildi.

Kaynak: Yayıncı FİB Haber
banner15

İlgili Galeriler
Yorum yapabilmek için üye girişi yapmanız gerekmektedir. Üye değilseniz hemen üye olun.