banner461
banner195

Nevşehir’de Kadın Danışma Merkezi Kuruldu

Avrupa Birliği Merkezi Finans ve İhale Birimi tarafından onaylanan “Kadın Danışma Merkezi ve Şiddet Veritabanı” isimli proje çerçevesinde oluşturulan Kadın Danışma Merkezi, Nevşehir Belediyesi bünyesinde oluşturulan alanda hayata geçirildi.

Nevşehir’de Kadın Danışma Merkezi Kuruldu
16 Nisan 2014 Çarşamba 17:37

banner143
banner134

 Merkezin açılışının, 21 Nisan 2014 Pazartesi günü saat 10.00’ da düzenlenecek bir tören ile gerçekleştirileceği belirtildi. 

Nevşehir Ekoloji ve Sosyal Hayatı Geliştirme Derneğinin başvuru sahipliğinde, NevşehirBelediyesi, Nevşehir Hacı Bektaş Veli Üniversitesi ve Kapadokya Kadın Dayanışma Derneği’nin ortak olduğu proje, Avrupa Birliği Merkezi Finans ve İhale Birimi tarafından onaylandı.Nevşehir Belediyesi Kadın Danışma Merkezi olarak hizmet verecek merkezde, psikolog, avukat ve sağlık personeli kadınlara ücretsiz danışmanlık hizmeti sunacak.. Merkeze başvuru yapacak kadınların çocukları için de, ayrıca merkezde bir de oyun parkı oluşturuldu.Nevşehir Belediyesi Paşa Konağı Hizmet Binasının 2. katında kurulan “Kadın Danışma Merkezi” ‘ne başvuru yapmak isteyen kadınlar şahsen randevu sistemi ile başvurabileceği gibi 213 12 25 nolu telefon ile de merkezin çalışmalarına ilişkin bilgi alabilecekler.


Kaynak: Yayıncı FİB Haber
banner15

İlgili Galeriler
Yorum yapabilmek için üye girişi yapmanız gerekmektedir. Üye değilseniz hemen üye olun.