banner461
banner195

NEVŞEHİR'DE KADINLAR İÇİN MESLEKİ EĞİTİM PROJESİ!...

Aile ve Sosyal Politikalar Nevşehir İl Müdürlüğünün Gönül Elçileri ve Kadınlar için Mesleki Eğitim Projesi kapsamında yapmış olduğu çalışmalar hız kesmeden devam ediyor.

NEVŞEHİR'DE KADINLAR İÇİN MESLEKİ EĞİTİM PROJESİ!...
09 Şubat 2014 Pazar 15:06

banner143
banner134

 Hafta başında müdürlüğümüze  Nevşehir Valimiz Sayın Mehmet CEYLAN'ın koymuş olduğu hedef 50 (elli) kadınımızın bu proje kapsamında Açık öğretim Liselerine kaydının yapılması idi.  Aile ve Sosyal Politikalar İl Müdürlüğü olarak hafta içinde yapılan çalışmalar neticesinde 07.02.2014 tarihi itibarı ile İlimimizdeki kadınlardan 50 (elli) kişi çeşitli mesleki liselere kayıt yaptırmak üzere ikna edildi.

Yaptığı üstün çalışmalar için İl müdürlüğü personellerinden Sosyal Hizmet Uzmanımız U.Tolga YAMEN'e teşekkür ediyoruz.
Bu arada 07.02.2014 tarihinde müdürlüğümüze gelerek proje detayları hakkında bilgi alan ve bundan sonraki çalışmalarda bizzat desteğini esirgemeyeceğini açıklayan Milli Eğitim Müdürümüz Sayın Osman ŞİMŞEK'e de hoşgeldin diyor başarılar diliyoruz.

Müdürlüğümüz İl Müdür yardımcısı Ahmet KANTAR projenin amacının Mesleki Açık Öğretim Lisesinden mezun olan bayanların mezun oldukları alanlarda iş imkanlarına kavuşmalarını sağlamak, yerel kaynakların harekete geçirilmesini sağlamak, il bazında yapılan çalışmalarda bir sinerji yakalamak en önemlisi daha fazla genç kız ve kadının hayatına dokunarak kadınların güçlenmesine katkıda bulunmak olduğunu açıkladı.

Kaynak: Yayıncı FİB Haber
banner15

İlgili Galeriler
Yorum yapabilmek için üye girişi yapmanız gerekmektedir. Üye değilseniz hemen üye olun.