banner461
banner195

Nevşehir'de Kaldırımlar Yayalar İçin mi Araçlar İçin mi? Efendim...

Nevşehir merkez Yeni Mahalle Sahil sokak mahalle sakinlerinin FİB Haber Merkezine ihbarı ile gündeme taşıdığı bir konuyu sizlerle paylaşmak istiyoruz…İşte konuşan resimler..

Nevşehir'de Kaldırımlar Yayalar İçin mi Araçlar İçin mi? Efendim...
19 Haziran 2013 Çarşamba 11:02

banner143
Konuşan resimler Nevşehir'de
İlgili Galeriye Git
banner134

 İşte FİB Haber Merkezine yapılan İhbar yazısı:

Merhaba fib haber ben yeni mahalle sahil sokakta ikamet ediyorum sizden ricamız mahallemizde gün içinde sağlı sollu park ve kaldırımlara park etmiş ve insanların kaldırımda yürüyecek kadar bile yer kalmayan mahallemizin gün içinde bi resmini çekip haber yapmanızı ilgililerin dikkatini çekmesi açısından rica ediyorum..

Diğer bir engelli mahalle sakini ...

Çoğu yerde araçlar kaldırıma park ediyor, yürümekte zorluk çekiyoruz. İnsanlarda hiç düşünce kalmamış engelliler için yapılan kaldırım çıkışlarına da araç park ediliyor. Geçen gün engelli bir kardeşimiz sıkışıp kalmış çıkacak bir yer arıyordu. Lütfen biraz saygı biraz düşünce.Kaldırım Yaya İçindir Araç Park Etmeyelim...

Bizde gittik gördük yerinde içler acısı manzarayı belgeleyen resimler çektik…

Park yapılmaz levhalarına rağmen park edilmiş araçlarla dolu bir mekan dünyanın hiçbir yerinde karşılaşamayacağınız bir görüntüyle karşılaştık.

Yıllardır Oto park sorunu yaşayan ilimiz Nevşehir de bu sorun çözümlenmezken birde bunun yanına Trafik sorunu da beraberinde eklendi.

Park yapılmaz levhalarına rağmen vatandaşlara hiçbir altarnatif çözüm üretilmemesi nedeniyle sürücüler yaşadıkları keşmekeş nedeniyle araçlarını yayaların yürüdüğü kaldırımlara park etmekte buluyor.

Neden kontrol ve denetimleri yapılma bu araçların neden çözüm üetilmez geçen yıllara rağmen ...?

Avrupa kenti Nevşehir den manzaralarla Konuşan resimler …
Şehrimize sahip çıkalım..İşte ibretlik düşündürücü görüntüler..


Kaynak: Yayıncı FİB Haber
banner15

İlgili Galeriler
Yorum yapabilmek için üye girişi yapmanız gerekmektedir. Üye değilseniz hemen üye olun.
Avatar
derinkuyulu - 5 yıl önce
derinkuyunun merkez kaldırımları esnafın malları ile dolu. vatandaş kaldırım yerine yolları kullanıyor. lokantalar bile kaldırıma masa atmış.
Avatar
Öğretmenn - 5 yıl önce
sadece yeni mahallede bu sorun yok. nevşehirin her yolunda maalesef bu sorun var. zabıtanın görevini tam anlamıyla yapmamasından dolayı. ben nursultan nazarbayev caddesinde oturyorum, maalesef kahvehanenin olduğu bölgede çok yoğun kaldırıma araç parkı oluyor. defalarca zabıta müdürlüğünden yardım istememize rağmen oralı bile olmadılar.araç koyan insanlara sesleniyorum lütfen yayalara saygı. o halde bizde yayalar olarak yollara masa atıp yolda oturalımm :)
Avatar
1 - 5 yıl önce
kaldirima konulan arabalari değilde memlekette ni̇ye park yeri yok onu yazsaydiniz
Avatar
ahmet yılmaz - 5 yıl önce
park yeri yok diyorsunuzda olan yerlerde de durum aynı.bence suç trafik polislerinden sokağa hiç çıkmıyor çıkdıklarında da gıkları çıkmıyor.bir keresinde de kendilerinden duymuştum bişey söylesek ya bi zenginin ya bi godamanın oğlu çıkıyor bişey yapamıyoruz diye dert yanıyordu. kırmızı ışıkta eski hastanenin karşısında metinlerin önüne dikkart edin her zaman bi kamyon var, yukarı köprü başı bim in önüde aynen.
Avatar
Veysel Adıbelli - 5 yıl önce
otoparklar istiyoruz. aracı mecburen kaldırma bırakıyoruz, katlayıp cebimize koyamaıyoruz
Avatar
Doğrucu Davut - 5 yıl önce
arabaların park yeri vardı da biz mi koymadık!!! ( bkz: ibrahim tatlıses )
Avatar
Menduh - 5 yıl önce
allah kimsenin yolunu yolsuza düşürmesin amin.
Avatar
yaşar - 5 yıl önce
kardeşler orada bır okul var okuldan cıkan ögrencıler oradan gecemıyor zorluk cekıyorlar servıs aracları gecerken aynalara takmak ıcın zorluk cekıyorlr o kadar boş arazı tarla varken gelın o yolun kaldırım üzerine koyuyorsunuz ınsanlar cok zorluk cekıyorlar lütfen bzen arabalar gecemıyor bıle sızden ricam lütfen otopark ola yerlere boş arazılere mahallelere oralara park edelım