banner461
banner195

Nevşehir’de Karayolları Uyuyor Mu?

Nevşehir'de İki gündür Devlet hastanesine giden Avanos yolunda yapılan yol çalışmalarının mecburen olumsuz olarak içinde bulunmaktayız.

28 Eylül 2017 Perşembe 15:58

banner143
banner134
Nevşehir'de İki gündür devlet hastanesine giden Avanos yolunda yapılan yol çalışmalarının mecburen olumsuz olarak içinde bulunmaktayız.

Hafta başı olması nedeni ile ilk iş günü olan 25.09.2017 Pazartesi günü olumsuzlukların ortadan kaldırılıp, düzeltileceğini umarken daha da vahim bir tablo ile karşı karşıyayız.

Nevşehir Devlet Hastanesi’nin yakınında yer alan Nar girişi noktasından Nevşehir’e çıkışın son derece zorlaştığını gözlemledik. Nar tarafından geliş yolunda ve orada yer alan sitelerden çıkış yapmak istediğinizde yolun sağına dönemiyorsunuz çünkü yol dökülen kumlar ve önüne konulan birkaç adet labut ile kapatılmış durumda. Sola dönerseniz ters istikamete girmiş olmakla beraber köprülü kavşağın oraya vardığınızda da yine kapalı bir yol ile karşılaşıyorsunuz ve oranında kapalı olduğunu belirten bir tabela öncesinde yer almadığından, vardığınızda farkediyorsunuz. Bununla beraber ara yollardan Nevşehir Devlet Hastanesi istikametine girip hastane kavşağına çıkmanız gerekiyor. Ancak bunu yapabilmeniz için yıllardır Nevşehir’de yaşayan biri olmanız da şart. Çünkü yine nereden gitmeniz gerektiği ile ilgili bir yönlendirme yapılmamış durumda. Arka yollardan hastane kavşağına vardığınızda ise; kavşakta yer alan Selma Sultan Karadeniz Pide’nin önünden geçen yolda yine bir yönlendirme bulunmadığından vatandaşlar ters yöne girerek kazalara davetiye çıkarmakta.

Duyarlı bir vatandaş olarak çözümü Karayolları Müdürlüğü’nde bulacağımızı düşündüğümüzden konuyu kendilerine aktarmaya gittiğimizde ihalenin bir taşeron firma tarafından alındığını ve bu nedenle muhatabın kendileri değil, ilgili taşeron firma olduğunu anlattılar (!) Buradan anladığımız karayollarında yapılan çalışmalardan Karayollarının haberi olmadığıdır! Sonrasında kendilerinden almış olduğumuz telefon numarası ile çalışmayı yürüten şefe ulaşarak kendisi ile görüştük. Anlattığımız noktalarda tabela olduğunu ve bu tabelaların da kendisinde birer fotoğrafının bulunduğunu söyledi. Eğer konu ile ilgili bir rahatsızlığınız var ise; polise gidip beni şikâyet edin diyerek bir çözüm önerisinde bulundu ki bu olayı daha da vahimleştirdi. Buna istinaden yönlendirme olmadığı ve insanların ters yöne girerek hayati tehlikeler yaşamak durumunda kaldığı ile ilgili bu videoları çekmek zorunda kaldık. Karayollarının ve Nevşehir Belediyesi’nin bu konuda en kısa zamanda çözüm üreterek, vatandaşın mağduriyetini gidereceğini umuyoruz.


Kaynak: Yayıncı FİB Haber
banner15

İlgili Galeriler
Yorum yapabilmek için üye girişi yapmanız gerekmektedir. Üye değilseniz hemen üye olun.
Avatar
Gunes - 13 ay önce
Bıktık artik yeter ne bitmez yol calismasiymis bir yaz rezillikti şimdide çocukları okuluna bırakacak yol bulamıyoruz nereye gitsem yol kapalı boyle bısey olmaz
Avatar
Ismail - 13 ay önce
Halbuki köprüde belediye tarafından ne kadar hızlı yapıldıydi. Karayolları calismiyor
Avatar
Mustafa gümüş - 13 ay önce
Gerçektende sahipsiz bu memleket bi Hasan emmi vardı oda gitti bu diyardan türbe boş .....