banner461
banner195

Nevşehir'de Kayıtlı 7 Bin İşsiz Var

Nevşehir Çalışma ve İş Kur İl Müdürlüğünde oluşturulan meslek danışmanları biriminde her gün yüzlerce işsize ulaşılmaya çalışılıyor.

Nevşehir'de Kayıtlı 7 Bin İşsiz Var
09 Ekim 2014 Perşembe 17:12

banner143
banner134

NEVŞEHİR(MHA) Nevşehir Çalışma ve İş Kur İl Müdürlüğünde oluşturulan meslek danışmanları biriminde her gün yüzlerce işsize ulaşılmaya çalışılıyor.

İşsizlerin hayatlarını idame ettirebilecekleri bir iş sahibi olmalarına yönelik yapılan çalışmalarla ilgili bilgiler veren Çalışma ve İş Kur İl Müdürü İlhan Temel, Müdürlük bünyesinde görev yapan meslek danışmanlarının ilimizdeki işsizlere ulaşarak onlara iş bulma ve eğitim verme konusunda bilgiler aktardıklarını dile getirdi.

Kurumda 7 bin 500’e yakın işsizin kayıtlı bulunduğunu ancak Cep telefonları ile kendilerine ulaşılan işsizlerin biraz daha iş bulma konusunda kurumla irtibat halinde olması gerektiğini söyleyen Çalışma ve İş Kur İl Müdürü İlhan Temel, “Kurumumuz bünyesinde görev yapmaya başlayan ve her 500 işsize bir meslek danışmanı düşecek şekilde düzenlenen meslek danışmanlığı birimimizde arkadaşlar ulaşabildikleri işsizlerimize kurumumuzla irtibata geçmeleri konusunda bilgiler veriyor. Ancak, telefonla kendilerine ulaşılan işsizlerimizin büyük bir bölümünün geri dönüş yapmaması bizleri de üzüyor. Durum böyle olunca açık işleri kapatmakta zorluk çekiyoruz” dedi.


Kaynak: Yayıncı FİB Haber
banner15

İlgili Galeriler
Yorum yapabilmek için üye girişi yapmanız gerekmektedir. Üye değilseniz hemen üye olun.
Avatar
laffff.... - 4 yıl önce
çarşıda 100 dükkandan 50 sinin camında eleman aranıyor yazıyor..
işe giren elemanın elinde cep telefonu dakika başı arkadaşı gelir ve sadece akıllı telefon alana kadar yada ehliyet parasını çıkartana kadar çalışır...
ihtiyacı olana çalışana ekmekte çok işte çok...
Avatar
kapadokyali - 4 yıl önce
Ne işsiz i be 5 aydır eleman arıyorum heryerde n kimse çalışmak istemiyor nevsehir de herkez artık masa başı işi elinde tel le oynamak istiyor sorsan cebinde sigara parası yoktur ama iş beğenmiyor arkadaslar
Avatar
Biri - 4 yıl önce
Aynen öyle
Avatar
işsiz nevşehirli - 4 yıl önce
evet bazı işverenler iş arayanın tipini beğenmez az bi engeli var diye iş vermez 7000 değil daha fazladır eminim