banner461
banner195

Nevşehir'de ki göletlere 54 bin yavru sazan bırakıldı

Nevşehir'in Gülşehir ilçesindeki Tuzköy, Bölükören, Karaburna Göletlerine balıklandırma çalışmaları kapsamında 54 bin yavru sazan bırakıldı.

Nevşehir'de ki  göletlere 54 bin yavru sazan bırakıldı
15 Temmuz 2015 Çarşamba 17:02

banner143
Nevşehirde göletlere 54 bin yavru sazan bırakıldı
İlgili Galeriye Git
banner134
Nevşehir'in Gülşehir ilçesindeki Tuzköy, Bölükören, Karaburna Göletlerine balıklandırma çalışmaları kapsamında 54 bin yavru sazan bırakıldı.

Akdeniz Su Ürünleri Araştırma Üretim ve Eğitim Enstitüsü Müdürlüğünden alınan 54.000 adet yavru sazan balığı, Tuzköy, Bölükören, Karaburna Göletlerine bırakıldı.


Balıklandırma etkinliğine Vali Yardımcısı Hasan KAYHAN, Gülşehir Kaymakam Vekili  Ahmet İhsan ÇİĞİL, Gıda Tarım ve Hayvancılık İl Müdürü Okan YILMAZ, Kamu Hastaneleri Birliği Genel Sekreteri Uzm. Dr. Muhammet ÇÖMÇE, Çevre ve Şehircilik İl Müdürü Mehmet ÇİÇEK, İl Müdür Yardımcısı Necmettin SAPMAZ, İlçe Tarım Müdür Vekili Recep KARAGÖZ, Teknik personeller ve Basın Mensupları katıldı.


Vali Yardımcısı Hasan KAYHAN, konuşmasında;


Ülkemiz Su Ürünleri Kaynaklarındaki, doğal türlerin ve ekoloji dengenin korunması ve sürdürülebilirliğinin sağlanması ,amatör balıkçılığın teşvik edilmesi, çevre duyarlılığının artırılması, ülke ekonomisine katkı sağlamak olduğunu ifade etti.
Gıda Tarım ve Hayvancılık İl Müdürü Okan YILMAZ ise konuşmasında;


  Gıda Tarım ve Hayvancılık Bakanlığımızca yürütülen ve 2001 yılından beri devam eden Balıklandırma proğramları çerçevesinde, yaklaşık 300.000 (üçyüzbin) yavru sazan balığı göletlere bırakılarak, göl ve göletlerde iç su balıkları yönünden popülasyon artışının sağlanması, göletlerin su ürünleri potansiyeli açısından zenginleştirilmesi ve sportif amaçlı balık avlanarak bölgeye ekonomik katkı sağlanması hedeflenmiştir dedi.


Daha sonra, Gülşehir İlçesi Tuzköy göletine 18.000 adet, Bölükören Göletine 18.000 adet, Hacıbektaş İlçesi Karaburna Göletine 18.000 adet olmak üzere toplam 54.000 adet yavru sazan balığı bırakıldı.

Kaynak: Yayıncı FİB Haber
banner15

İlgili Galeriler
Yorum yapabilmek için üye girişi yapmanız gerekmektedir. Üye değilseniz hemen üye olun.