banner461
banner195

Nevşehir'de Kızılay Yatalak Aileye Sahip Çıktı

Kızılay Nevşehir Şube Başkanlığına gelen bir ihbar üzerine Mehmet Akif Ersoy mahallesindeki bir evi ziyaret eden Başkan Cengiz Gülen ve Başkan Vekili Öcal Oğuz, yatalak karı kocanın yardım talebini geri çevirmedi.

Nevşehir'de Kızılay Yatalak Aileye Sahip Çıktı
14 Ocak 2016 Perşembe 18:57

banner143
banner134
 NEVŞEHİR(MHA) Kızılay Nevşehir Şube Başkanlığına gelen bir ihbar üzerine Mehmet Akif Ersoy mahallesindeki bir evi ziyaret eden Başkan Cengiz Gülen ve Başkan Vekili Öcal Oğuz, yatalak karı kocanın yardım talebini geri çevirmedi.

TOKİ bloklarında ikamet eden Hayrullah ve Nuriye Şekerli çiftinin çeşitli sağlık sorunları nedeniyle kişisel ihtiyaçlarını karşılayamaz bir durumda olduklarını bizzat yerinde gören Kızılay Nevşehir Şube Başkanı Cengiz Gülen ve başkan vekili Öcal Oğuz, çiftin ya huzurevine yerleştirilmesi, ya da ilgili resmi kurumlarla görüşmelerin yapılarak çiftin ihtiyaçlarını karşılayabilecek bir hasta bakıcısı görevlendirilmesi için girişimlere başladı.

Konuyla ilgili önümüzdeki günlerde Aile ve Sosyal Politikalar il müdürlüğü ve Sosyal Yardımlaşma ve Dayanışma Vakfı Müdürlüğü ile görüşmelerde bulunacaklarını kaydeden Kızılay Nevşehir Şube Başkanı Cengiz Gülen, “Kendilerine bakacak bir kişiye ya da huzurevine yerleştirilmeye ihtiyacı bulunan bu ailenin sorunun giderilmesi için Kızılay Şube Başkanlığı olarak biz elimizden geleni yapacağız. İlimizdeki resmi yardım kuruluşları ile görüşmelerde bulunduktan sonda Şekerli çiftinin durumu hakkında gerekli çalışmalar yapılacak” ifadelerinde bulundu.


Kaynak: Yayıncı FİB Haber
banner15

İlgili Galeriler
Yorum yapabilmek için üye girişi yapmanız gerekmektedir. Üye değilseniz hemen üye olun.