banner461
banner195

Nevşehir’de Konut Atağı Sürecek

Nevşehir belediyesinin öncülüğünde ilimizde başlatılan konut atağı önümüzdeki yıllarda da devam edecek.

Nevşehir’de Konut Atağı Sürecek
02 Kasım 2013 Cumartesi 11:37

banner143
banner134

 Toplu Konut İdaresi Başkanlığı ile beraber başlatılan konut atağının bundan sonraki bölümünde ilimizde konut ihtiyacı kalmayıncaya dek çalışmalarını sürdüreceklerini kaydeden Nevşehir Belediye Başkanı Hasan Ünver, 4. Etap Toplu konut projesinin ihalesinin 12 Aralık 2013 tarihinde yapılacağını, Bekdik mahallesinde ise 600 konut inşa edileceğini belirtti.

2004 Yılında göreve geldikleri ilk günden itibaren yıllardır insanların başlarını sokabilecekleri bir yuva sahibi olmalarına büyük bir özen gösterdiklerini belirten Nevşehir belediye başkanı Hasan Ünver, dar gelirlinin de ev sahibi olabilmesi için bundan sonraki süreçte çalışmalarda bulunacaklarının altını çizdi.

Başkan Ünver, “Belediye başkanı seçildiğim günden bu yana Nevşehir halkının kendi evinin sahibi olabilmesine büyük önem verdik. Şu ana kadar Toplu Konut İdaresi Başkanlığımız ile yaptığımız projelerde gösterdi ki, İnsanımız başını sokabilecek bir ev sahibi olabilmek için tüm imkanlarını seferber ediyor. Kale ve civarındaki mahallelerin de bu kapsama dahil edilmesinin ardından önümüzdeki süreçte dar gelirlilerin konut sahibi olabilmelerine yönelikte projelerimizi hayata geçireceğiz. Kale dönüşüm projesi çerçevesinde Bekdik mahallesinde 600 konutluk bir projeyi hayata geçireceğiz. Burada Üniversitemiz araştırma yaptı. Araştırma sonuçları ortaya konuldu. Ve bu alanda konutlaşma yapılabileceği ortaya konuldu. Öte yandan 725 konutluk 4. etap TOKİ projemizin ihalesini ise önümüzdeki günlerde yapacağız ve en kısa zamanda inşaat çalışmalarına başlanacak” diye konuştu.


Kaynak: Yayıncı FİB Haber
banner15

İlgili Galeriler
Yorum yapabilmek için üye girişi yapmanız gerekmektedir. Üye değilseniz hemen üye olun.
Avatar
. - 5 yıl önce
Git niğde ye yap o tokileri
Avatar
HELAL - 5 yıl önce
helal başkan
Avatar
nev - 5 yıl önce
Ridvan baskan geliyorrrrrrr
Avatar
kerem soğancı - 5 yıl önce @.
hangi mantıkla söylediniz anlayamadım kötü mü oluyor yoksa siz şu 45-50 dairesi olup da toki yapıldığında kiralar düşücek diye korkan zenginciklerden misiniz?
Avatar
ceto - 5 yıl önce
noktalı vatandaş sen istemessen nigdeyede yaparız..orada türkiye topragı....
Avatar
kapadokyalı kral - 5 yıl önce
helal sana başkan
Avatar
nevşehirli - 5 yıl önce
inşallah başkanım. nevşehirde bu kiralarla oturmak gerçekten çok zor. birde şu yapılacak evlerin açıklamaları daha detaylı olsa çok güzel olacak herkes kendince birşey uydurmaya başladı.